Death Stranding: ile miejsca na dysku zajmie gra Kojimy?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.10.2019, 17:00 Aktualizacja: 14.10.2020, 17:24
Do premiery nowej gry Hideo Kojimy pozostał niecały miesiąc. Z oferty, która przedwcześnie pojawiła się w jednym z amerykańskich sklepów, poznaliśmy rozmiar Death Stranding. Ile gra zajmie miejsca na dyskach twardych naszych konsol? Nie jest dobrze, ale nie jest też tragicznie.
5 Udostępnień

Ile miejsca na dysku potrzebujesz na Death Stranding?

Mimo iż współpracownicy Hideo Kojimy nie ujawnili jeszcze jak wiele wsparcia i update’ów gra otrzyma po samej premierze, co znacząco wpłynąć może na ilość zajmowanego przez Death Stranding miejsca na dysku, znamy już pojemność potrzebną do zainstalowania exclusive’u na PlayStation 4. Rozmiar gry mającej stworzyć nowy gatunek to 55 GB.

Informacja ta pochodzi z opakowania gry, która dołączana będzie do kosztującego 400 dolarów zestawu PlayStation 4 z grą Death Stranding. Produkt dodany został przedwcześnie na stronę internetową amerykańskiego sklepu z elektroniką Best Buty.

death stranding ile zajmuje na dysku

Nowe gry ważą zdecydowanie zbyt wiele

Rozmiar gier instalowanych na konsolach obecnej generacji jest zdecydowanie zbyt wielki, na co zwracaliśmy uwagę przy okazji newsa o rozmiarze Days Gone. 67 GB podstawowej wersji oraz 13 GB ściągane jako łatka w dniu premiery było nieco mniej uciążliwe dzięki opcji preloadu. Dla przyszłych nabywców Death Stranding znacznie ciekawszy wydawać może się jednak rozmiar Call of Duty: Black Ops 4. Przed premierą wynosił on podobnie jak w przypadku gry Kojimy 55 GB, jednak proces instalacyjny wymagał dwukrotności tej liczby.

Sytuacja niekoniecznie poprawi się po wyjściu nowej generacji konsol, a większe możliwości technologiczne mogą skłonić deweloperów do produkcji jeszcze bogatszych i cięższych produkcji. W artykule o cenie PlayStation 5 spekulowaliśmy tymczasem, iż nowa konsola wyjść może na starcie w kilku wersjach pojemnościowych. Oby nie okazało się, iż droższy wariant sprzętu będziemy musieli nabyć tylko dlatego, że na tańszym zainstalujemy raptem 2-3 gry!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments