Kaczor Donald. 86. urodziny uczczone nowymi albumami

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 9.06.2020, 6:00 Aktualizacja: 9.06.2020, 6:00
Postać Kaczora Donalda jest z widzami oraz czytelnikami komiksów już od osiemdziesięciu sześciu lat! Najsłynniejsza kaczka świata pojawiła się na ekranach już w 1934 roku za sprawą wytwórni Walta Disneya. Świetnym pomysłem w tę rocznicę może być przedpremierowe zamówienie trzech nowych komiksów z Kaczorem Donaldem. O czym opowiadają?
urodziny Kaczora Donalda wypadają 9 czerwca
0 Udostępnień

86. urodziny Kaczora Donalda już dziś!

Na Zagrano pisaliśmy już o wielu jubileuszach związanych z postacią Kaczora Donalda, od recenzji 1000. numeru kultowego czasopisma po jego 25. urodziny w naszym kraju. Bohater wprowadzony do popkultury przez wytwórnię Walta Disneya już od dawna mógłby być na emeryturze. Jego pierwsze wystąpienie na dużym ekranie miało miejsce dokładnie 9 czerwca 1934, gdy do amerykańskich kin trafiła animacja Mała kurka, oryginalnie zatytułowana The Wise Little Hen. Oznacza to, że w tym roku Donald Fauntleroy Duck obchodzi 86. urodziny!

W Stanach Zjednoczonych 9 czerwca jest Narodowym Dniem Kaczora Donalda. Po raz pierwszy zorganizowane zostały przez burmistrza Los Angeles w 1984 roku. Co ciekawe, pierwsza wzmianka na temat Kaczora Donalda datowana jest na 1931 rok. Wymieniony został wówczas jako jeden z przyjaciół Myszki Miki, chociaż nie jako skonkretyzowana postać. Pełny kształt nadał mu ostatecznie Dick Lundy, choć wśród pierwotnych animatorów tej postaci wymienia się również Dicka Huemera oraz Arta Babbita.

HarperCollins Polska wydaje nowe komiksy z Kaczorem Donaldem

Na świętowanie 86. urodzin Kaczora Donalda zdecydowało się w naszym kraju między innymi wydawnictwo HarperCollins Polska. – Nakładem wydawnictwa 17 czerwca br. do sprzedaży trafi opowieść komiksowa z młodym Kaczorem Donaldem „Niefortunne przypadki młodej kaczki”, razem z nią ukażą się też „Minnie i Daisy. Szpiegomania: Podwójny przekręt” oraz „Strachosfera: Koszmarna formuła” – czytamy w zapowiedzi.

O czym opowiadają nowe komiksy? – „Niefortunne przypadki młodej kaczki” to pełna inteligentnego humoru i szalonych zwrotów akcji opowieść graficzna. Gwarantuje 100% zabawy nie tylko fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie! – informuje HarperCollins Polska. – Pozostałe opowieści komiksowe to również duża dawka kapitalnego, wysokiej klasy dowcipu. Dwie historie z dreszczykiem dedykowane czytelnikom, którzy łatwo nie ulegają strachowi i mocnym emocjom. Wartka akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony – obiecuje wydawca.

W księgarni internetowej Egmont każda z tych trzech pozycji wyceniona jest na 26,39 zł.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments