Karol Wojtyła. Totus tuus – zbiórka na grę o papieżu

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 3.06.2019, 16:59 Aktualizacja: 3.06.2020, 17:01
Karol Wojtyła. Totus tuus to dzieło poznańskiego studia Mobinet Games, które nieść chce na rynku gier wideo przesłanie Papieża-Polaka. Twórcy ruszyli właśnie ze zbiórką crowdfundingową w serwisie Polak Potrafi, a my musimy przyznać – Jan Paweł II w stylu visual novel zapowiada się naprawdę bosko!
karol wojtyla totus tuus
104 Udostępnień

Kampania crowdfundingowa na grę Karol Wojtyła. Totus tuus

Nie przyciągnęły was bluźniercze produkcje w stylu Gangu Zbawiciela na PS4 czy Priest Simulator z naszego rankingu najdziwniejszych symulatorów? Być może zainteresuje was zatem rozgrywka po jasnej stronie mocy, którą zaoferować chce poznańskie studio Mobinet Games.

Deweloper zajmujący się marketingiem w sieci, analityką internetową i tworzeniem aplikacji, w tym gier dla zagranicznych klientów, ruszył właśnie z kampanią crowdfundingową w serwisie Polak Potrafi. Jej celem jest sfinansowanie procesu produkcji gry w stylu visual novel, która skupi się na przygodach młodego papieża.

Jak wyglądać miałaby gra Karol Wojtyła. Totus tuus? – Akcja przedstawia młodego Karola Wojtyłę, zanim przyjął jeszcze święcenia kapłańskie i obejmuje jego dramatyczne losy w okupowanej Polsce, gdy prowadził konspiracyjną działalność, a także ciężko pracował.  Młode lata i czas okupacji ukształtowały Karola Wojtyłę i dały mu inspirację oraz powołanie aby zostać księdzem: jego ciężka praca i studia ukończone Summa Cum Laude sprawiły, że szybko stał się cenionym teologiem i wykładowcą. Ale przede wszystkim, zawsze pozostawał serdecznym człowiekiem, którego nazywano „Wujkiem”– czytamy w opisie zbiórki crowdfundingowej.

Jan Paweł II w stylu anime

Jak zapowiadają twórcy, gra Karol Wojtyła. Totus tuus ma być udostępniana do ściągnięcia za darmo. Pozwoli to na jak najszersze dotarcie z przekazem, w czym pomóc ma również atrakcyjna oprawa graficzna oraz możliwość autonomicznego kształtowania ścieżki życiowej przyszłego papieża Jana Pawła II.

Gra będzie utrzymana w popularnym stylu Visual Novel, w której dokonasz licznych wyborów z życia późniejszego Papieża-Polaka. Poznając historię młodego Wojtyły, rozmawiając z ludźmi tamtych czasów, odtwarzając dramaturgię Polski okupowanej przez Niemców, następnie kraju zniewolonego przez system komunistyczny – deklaruje Mobinet Games. Na uwagę zasługuje również oprawa dźwiękowa.

Do zakończenia zbiórki pozostało ponad 40 dni. Jak na razie zagorzali fani Karola Wojtyły wpłacili na grę nieco ponad 1000 złotych, ale potrzebne jest 25 tysięcy. Taka kwota pozwoli na ukończenie projektu do końca tego roku.

Czujecie się zachęceni do wpłacenia „co łaska” na grę Karol Wojtyła. Totus tuus?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments