Priest Simulator, Goat Simulator… Najdziwniejsze symulatory

Ewelina Zdancewicz-Pękala Aktualności o grach Publikacja: 20.11.2018, 10:27 Aktualizacja: 5.03.2019, 18:06
Zapowiedziany niedawno Priest Simulator, nad którym pracuje polskie studio Delirma został już sklasyfikowany jako “interaktywny Kler”. Warto jednak zauważyć, że jest to po prostu kolejny dziwny symulator - prześmiewczy i przerysowany. Zapraszamy do naszej listy najbardziej absurdalnych symulatorów.
Priest Simulator
5 Udostępnień

Priest Simulator – msze pod wpływem i egzorcyzmy

Nasze zestawienie otwiera gra, która pojawi się dopiero w grudniu 2019 r. To Priest Simulator, czyli symulator życia księdza, który jest właśnie opracowywany przez polskie studio Delirma. Gra jest dziwaczna i kontrowersyjna, a niektórzy nazywają ją “interaktywnym Klerem”. Wynika to z rzeczy, jakie będziemy mogli robić jako ksiądz, czyli najważniejsza osoba we wsi. Opiekun wiejskiej parafii będzie m. in.

  • odprawiać msze po wpływem alkoholu,
  • chodzić po kolędzie i zabierać ludziom pieniądze,
  • walczyć z innymi księżmi, używając swoich boskich mocy,
  • odprawiać egzorcyzmy na opętanych ludziach i zwierzętach.

Na ten moment data premiery ustalona jest na 7 stycznia. Dystrybutor Ultimate Games S.A. wypuścił już trailer gry:

Jedno jest pewne – to jeden z najbardziej dziwacznych symulatorów, który obrazi niejedne uczucia religijne. Zanim wcielicie się w księdza, bo na to przyjdzie nam i wam jeszcze poczekać, możecie poczytać o życiu kapłanów z nieco poważniejszej perspektywy.

Goat Simulator – jak zostać kozą

Goat Simulator zdecydowanie musi znaleźć się na wysokim miejscu w tym zestawieniu. To tak absurdalna i oderwana od rzeczywistości gra, że po prostu… każdy musi choć raz w nią zagrać. Zresztą sami twórcy określają ją jako humorystyczny projekt, który powstał, żeby odstresować się po ciężkiej pracy. Goat Simulator zadebiutował w 2014 roku.

Oficjalny opis gry: “Goat Simulator to mała, zepsuta i głupia gra. Powstała w kilka tygodni, więc nie oczekujecie gry w rozmiarze zakresie GTA. Właściwie lepiej będzie, jeśli nie będziecie mieć żadnych oczekiwań. Jeśli mamy być z wami szczerzy – najlepiej będzie, jeśli wydacie 10 dolarów na hula hop, kupę cegieł albo prawdziwą kozę.”

Zachęceni?

Grass Simulator – gra bez celu i bez sensu

Grass Simulator stworzyli pracownicy niezależnego studia RezineGames. Gra, w której odwzorowali rosnącą trawę nie ma w sumie sensu, ale jest śmieszna. Rozgrywka nie ma celu, ale można sobie w niej chodzić, obserwować otoczenie i strzelać do różnych celów. Świat jest otwarty, więc nikt nie wyznacza nam, który kawałek trawy będzie oglądać.

Grass Simulator posiada tryby single i multiplayer.

Bread Simulator – I Am Bread!

Bohaterem gry jest chleb, który musi dotrzeć w jak najlepszym stanie do wnętrza tostera. Mechanika jest o tyle trudna, że gracz kontroluje każdy z czterech rogów kromki. Możemy wykonywać jedynie proste ruchy, co nie ułatwia zadania.

A elementy otoczenia reagują na ruchy naszej kromki. Oprócz dotarcia do wyznaczonego miejsca liczy się też stan chleba. Kromka powinna mieć na sobie jak najmniej odpadów i zabrudzeń.

Prototyp gry został opracowany zaledwie w 48 godzin.

Rock Simulator – jak to jest być kamieniem

Symulator kamienia to nic innego, jak po prostu gra, w której jesteśmy kamieniem. Przemierzamy świat i osiągamy cele, takie jak trafienie w tarczę. Ponadto możemy podziwiać inne skały rozsiane po całym świecie. Zręcznościowe mini-gry uprzyjemniają rozgrywkę, która jak większośc tego typu symulatorów jest po prostu absurdalna i nie ma na celu nic innego, jak obśmiać nieudane symulatory, które miały być poważnymi produkcjami.

Żarty żartami, ale te prześmiewcze symulatory zdobywają czasami popularność szybciej niż te tytuły, które miały być poważne.

Pozostałe symulatory, w które powinniście zagrać, jeśli naprawdę nie macie nic lepszego do roboty to:

  • Mister Mosquito,
  • Bear Simulator,
  • Hatoful Boyfriend,
  • Shower With Your Dad Simulator 2015: Do You Still Shower With Your Dad?,
  • Totally Accurate Toilet Simulator – 2013.

Mamy jednak nadzieję, że wasze życie jest na tyle ciekawe, że nie musicie wcielać się w głaz ani komara.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o