Kingdom Hearts III

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę

Kingdom Hearts III

AkcjiRPG
Square Enix
29 stycznia 2019
Square Enix

To już trzecia część całkiem popularnej i udanej serii japońskich erpegów i jednocześnie zamknięcie historii. Po raz kolejny trafiamy do fantastycznego uniwersum, będącego połączeniem światów znanych z animacji Disneya z tym, który znamy z serii Final Fantasy.

Trójka to bezpośrednia kontynuacja gry Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance. To jednocześnie spora gratka dla wielbicieli serii, ponieważ nowa odsłona zamyka większość wątków, które znamy z poprzednich produkcji. Bohaterowie gry to Riku, Sora i Kairi oraz kreskówkowi towarzysze. Ich zadaniem jest pokonanie złych mocy. W tej części naszym wrogiem jest nowa organizacja XIII, którą kieruje wskrzeszony mistrz Xenaroth. Musimy powstrzymać go zanim odtworzy legendarne ostrze, będące kluczem do Kingdom Hearts. Kingdom Hearts to produkcja studia Square Enix. Reżyserem tego tytułu jest Tetsuya Nomura. Pierwsza część cyklu ukazała się jeszcze na Playstation 2, w roku 2002. Z kolei ostatni tytuł z tej serii został wydany w 2012 roku na Nindendo 3DS. Na najnowsze dzieło czekaliśmy zatem prawie 7 lat.

Czym jest KH? To dynamiczna zręcznościowa gra z elementami RPG. Jej świat stanowi oryginalną i ciekawą mieszankę. Z jednej strony mamy tu mangowy styl rodem z Final Fantasy. Z drugiej – natkniemy się na Kaczora Donalda, Goofy’ego czy Myszkę Miki. Odwiedzimy także miejsca nawiązujące do Piratów z Karaibów, Śpiącej Królewny, Toy Story czy Herkulesa. To nie lada gratka dla fanów kultowych animacji Disneya. Nowa część wprowadza trochę zmian, ale trzon rozgrywki to w dalszym ciągu walka w stylu hack-and-slash w realiach nawiązujących do bajek. Lokacje są rozbudowane i zawierają wiele opcjonalnych sekretów i niespodzianek. Często będziemy mieli też okazję spróbować swoich sił w przeróżnych minigrach. Poza zwykłymi przeciwnikami natkniemy się na wielu bossów. Do walki wykorzystamy bronie, magię oraz zdolności specjalne. Będziemy także mogli przywoływać stwory z bajek, które zaatakują naszych wrogów. Grę stworzono na silniku Unreal Engine 4. Co istotne, przy jej tworzeniu brali udział również pracownicy Pixara i Disneya, dbając o wierne odwzorowanie postaci i scen z filmów. Grafika zmienia się w zależności od odwiedzanej krainy i może być realistyczna lub kreskówkowa. Dopełnieniem całości jest muzyka skomponowana przez Yoko Shimomurę i wykonana przez orkiestrę.

Zbiórka na planszówkę Darkest Dungeon startuje już dziś

Dziś od godziny 19:00 czasu polskiego na Kickstarterze w ramach zbiórki będzie można wspierać Darkest Dungeon: The Board Game.

Game Pass z kolejnymi grami. Tym razem klasyczne przygodówki LucasArts oraz Rainbow Six Siege

Microsoft wie doskonale, jak zadbać o zainteresowanie użytkowników i usługa Games Pass zyskuje coraz to ciekawsze tytuły. Niebawem do bazy danych trafią klasyczne przygodówki LucasArts i strzelanka Rainbow Six Siege.

Kontrowersyjna decyzja 2K Sports. W NBA 2K21 pojawią się reklamy

Pomimo że cena NBA 2K21 nie należy do najniższych, to w grze znajdą się zarówno mikropłatności, jak i reklamy, których nie da się pominąć. Ruch 2K Sports wzbudza wiele kontrowersji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments