Komiksowy Tetris z Wydawnictwa Marginesy już 29 maja!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 23.05.2019, 16:00 Aktualizacja: 23.05.2020, 15:24
W rankingach najbardziej uzależniających gier na spokojnie wymieniać można Tetrisa. 6 czerwca przypada trzydziesta piąta rocznica powstania tej gry, a tydzień wcześniej nakładem Wydawnictwa Marginesy ukaże się komiksowa historia Tetrisa narysowana przez Boxa Browna. Tego nie można przegapić!
komiks tetris wydawnictwo marginesy
17 Udostępnień

Komiksy Wydawnictwa Marginesy w kwietniu i maju

Wydawnictwo Marginesy weszło na rynek komiksowy z przytupem – po kwietniowych premierach Artemizji oraz Neurokomiksu przyszedł czas na kolejne tytuły połączone ze sobą jedną wspólną cechą, czyli głębokim osadzeniem w realiach historycznych, choć dotyczą one wydarzeń oddalonych od siebie tak jak barokowa Florencja i sowiecka Rosja. Jak deklarował w udzielonym dla Zagrano wywiadzie Szymon Holcman, jest to dopiero początek długiej przygody.

komiks tetris wydawnictwo marginesy

22 maja miała miejsce premiera komiksu Audubon. Na skrzydłach świata. Opowieść ta zdobyła dwie nominacje do Eisnerów, czyli komiksowych Oscarów w 2018 roku w kategoriach najlepszy komiks oparty na faktach i najlepsza zagraniczna powieść graficzna. Teraz czas na kolejny album nominowany do tej nagrody. Poznajcie komiksowy Tetris!

Czego spodziewać się po komiksowym Tetrisie?

Komiks Tetris narysowany i napisany przez filadelfijskiego rysownika i scenarzystę Boksa Browna to fascynująca opowieść graficzna o Tetrisie – jednej z najdoskonalszych i najpopularniejszych gier wideo. Niekończąca się łamigłówka, od której uzależniły się miliony graczy na całym świecie, powstała 35 lat temu, jednak do dziś cieszy się wielką popularnością, po komputerach podbiwszy również najnowocześniejsze smartfony.

komiks tetris wydawnictwo marginesy

Aleksiej Pażytnow stworzył Tetrisa w 1984 roku w zasadzie przypadkiem, pracując nad oprogramowaniem dla radzieckiego rządu. Gra szybko podbiła serca współpracowników Pażytnowa, którzy nie mogąc się od niej oderwać, zaniedbywali obowiązki służbowe. Przypadkiem powstała gra szybko wyciekła za Żelazną Kurtynę i wzbudziła pożądanie gigantów ówczesnej cyfrowej rozrywki. Pragnęły go Nintendo, Atari, Sega – najważniejsi w tamtych czasach wydawcy gier.

komiks tetris wydawnictwo marginesy

Komiks Boksa Browna to fascynująca i wciągająca opowieść o przebłysku geniuszu, wojnie o prawa do wydania gry – pełnej potajemnych wizyt w Moskwie, sekretnych umów, niezliczonych nieporozumień i bezczelnych kradzieży – ale także o roli gier w sztuce, kulturze i przemyśle czy w życiu człowieka w ogóle.

komiks tetris wydawnictwo marginesy

Tytuł: Tetris
Autor: Box Brown
Tłumaczył: Marcin Wróbel
Premiera: 29 maja 2019
Format: 152 x 203 mm
Oprawa: twarda
Stron: 248
Cena: 39,90 zł

komiks tetris wydawnictwo marginesy

Źródło: Wydawnictwo Marginesy. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments