KOTOR 3 bez udziału EA? Jest taka możliwość

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.01.2021, 11:38 Aktualizacja: 26.01.2022, 11:38
Znana wszystkim fanom erpegów i Gwiezdnych Wojen seria Knights of the Old Republic może powrócić, ale jak sugerują niepotwierdzone informacje, nastąpi to bez udziału Electronic Arts, czyli firmy, która wydała dwie poprzednie odsłony. Źródła podkreślają, że KOTOR 3 naprawdę powstaje, a jego produkcją zajmować ma się zespół, który “nie jest aż tak rozpoznawalny”.
0 Udostępnień

KOTOR 3 bez BioWare i EA? Być może

Mimo 17 lat od premiery drugiej i jak na razie ostatniej części Star Wars: Knights of the Old Republic, gra będąca dużym prequelem cyklu filmowego zapoczątkowanego przez George’a Lucasa (około 4000 lat wstecz) ciągle pozostaje w sercach fanów. Wydane kilka lat później MMO Star Wars: The Old Republic, bazujące na pomysłach wspomnianej serii, nie było złą produkcją, jednak nie okazało się tym, czego oczekiwali fani.

Ci bowiem z utęsknieniem czekali na Knights of the Old Republic 3, a według niepotwierdzonych informacji gra ma powstawać, ale bez udziału BioWare (twórców pierwszej części), ani żadnego studia podlegającemu EA (wydawcy). Takimi rewelacjami podzielił się Bespin Bulletin w podcaście BOB – oba te źródła są dobrze poinformowane, jeśli chodzi o nowinki ze świata Gwiezdnych Wojen.

Dobry moment na zapowiedź

Przy czym warto podkreślić, że Bespin Bulletin nie wie, kto miałby KOTOR-a 3 tworzyć – Jason Schreier, dziennikarz Bloomberga uznawany za jedną z lepiej poinformowanych osób w branży, miał mu potwierdzić, że za grą nie stoi nikt związany z Electronic Arts. Co więcej, rzekome studio odpowiedzialne za produkcję będzie sporym zaskoczeniem, o ile rzecz jasna projekt faktycznie jest w trakcie realizacji i kiedyś o nim usłyszymy.

Tę ostatnią informację potwierdza również niejaki Nate Najda, znany informator, który pod pseudonimem “shinobi602” rzucił na ResetErze: “To nie jest aż tak wielka niespodzianka. To po prostu nie jest znane studio – większość ludzi o nim nie wie.” Brzmi tajemniczo, ale na tyle mgliście, że warto przyjmować takie komunikaty z odpowiednim dystansem i brać na nie dużą poprawkę.

Nie zmienia to jednak tego, że jeśli miałoby dojść do zapowiedzi nowego Knights of the Old Republic, to jest to odpowiedni moment – na początku stycznia wspominaliśmy o ponownym powołaniu do życia Lucasfilm Games, które będzie nadzorować powstanie gier na podstawie marek Disney’a. Już teraz dostaliśmy zapowiedź Indiany Jonesa od Machine Games i nowej gry Star Wars od Ubisoftu. Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na potwierdzone informacje.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments