Loop Hero z pół milionem graczy w tydzień. Twórcy nie spoczywają na laurach

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 12.03.2021, 9:49 Aktualizacja: 12.03.2022, 9:49
Wygląda na to, że Loop Hero, kolejna po Valheim mała i stosunkowo niepozorna produkcja stworzona przez kilkuosobowy zespół, odnosi duży sukces. Nie jest to jeszcze poziom wikińskiego survivalu, który w nieco ponad tydzień od premiery trafił do miliona użytkowników Steama, ale sprzedaż na poziomie 500 tysięcy w dokładnie siedem dni od premiery dobrze rokuje na przyszłość dla produkcji Four Quarters.
0 Udostępnień

Jeszcze jedna runda, jeszcze jedna plansza

Loop Hero, o którym pisaliśmy kilka dni temu w kontekście doskonałego otwarcia, zalicza kolejny sukces. Produkcja w 24 godziny trafiła do ponad 150 tysięcy graczy, a wczoraj dowiedzieliśmy się, że zdecydowało się ją kupić już pół miliona użytkowników komputerów osobistych (gra miała premierę 4 marca) . Nie jest to jeszcze co prawda poziom Valheim, które w 8 dni znalazło milion nabywców i to tylko na samym Steamie, ale Loop Hero zdecydowanie ma zadatki na stanie się kolejną indie perełką początku 2021 roku.

Devolver Digital, wydawca gry, po raz kolejny pokazał, że ma nosa do ciekawych produkcji tworzonych przez niewielkie zespoły, na co wskazują również steamowe oceny Loop Hero. Rougelite zebrał 8328 recenzji na Steamie, z czego aż 95% jest pozytywnych, a aktualnie znajduje się na trzecim miejscu na liście bestsellerów platformy Valve. Przez krótki czas Loop Hero zajmowało drugą pozycję, ale duża przecena na gry z serii Metro (obniżki aż do 70%) sprawiła, że tytuł Four Quarters musiał ustąpić pola. Pamiętajmy przy tym, że Loop Hero dostępne jest również na GOG-u i Epic Games Storze, więc liczba zadowolonych użytkowników może być znacznie większa.

W ogłoszeniu o przekroczeniu kolejnego progu sprzedażowego deweloperzy zapowiedzieli dalsze wsparcie produkcji, a przy okazji poinformowali o współpracy z grafikiem Bard-the-zombie (jego prace możecie zobaczyć na Twitterze), który zaprojektował kolejne kilka kart kolekcjonerskich dla steamowej wersji gry. Kartami można się wymieniać lub po prostu sprzedawać je na rynku platformy, dostając kilka złotych na zakupy na Steamie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments