Loop Hero depcze po piętach Valheim. Nowy hit ze 150 tysiącami graczy w 24 godziny

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 8.03.2021, 9:59 Aktualizacja: 8.03.2022, 9:59
Okazuje się, że na pecetach panuje moda nie tylko na survivale, ale również pixel-artowe rougelity z elementami karcianki, strategii i erpega. Loop Hero, gra stworzona przez Four Quarters i wydana dzięki Devolver Digital, szturmem wbiło się na listę steamowych bestsellerów i w 24 godziny od premiery, tytuł trafił do ponad 150 tysięcy graczy. W weekend natomiast liczba aktywnych poszukiwaczy przygód przekroczyła 50 tysięcy.
0 Udostępnień

Niepozorna ciekawostka

Devolver Digital znany jest z wydawania małych, często niepozornych projektów. To dzięki staraniom tego amerykańskiego wydawcy swoje pięć minut sławy dostały Gris, Carrion, Hotline Miami czy zeszłoroczny hit Fall Guys (gra okazała się tak dużym sukcesem, że jej twórcy zostali niedawno wykupieni przez Epic Games). Niewykluczone, że do tego zacnego grona dołączy wkrótce Loop Hero, produkcja będąca hybrydą gatunkową stworzona przez niewielkie studio Four Quarters.

Loop Hero przenosi gracza do świata fantasy, który został uwięziony w pętli czasowej przez złowrogiego Licza. Zdanie jest proste – należy pokonać zło i wyzwolić mieszkańców krainy z przeciągniętego “Dnia Świstaka”. W grze nie sterujemy jednak bezpośrednio bohaterem, a tworzymy dla niego ścieżkę, by mógł odwiedzić poszczególne miejsca, wykonać zadania czy ubić kilka potworów. W zbudowania przejścia pomagają karty, które zdobywamy z każdym kolejnym poziomem, dając graczowi nowe możliwości. Jako że mamy do czynienia z pętlą czasową, każda porażka przenosi nas na początek gry, tak jak w innych rougelite’ach czy – bardziej wymagającej odmianie tych produkcji – rougelike’ach.

Kolejna gra indie podbija steamową listę bestsellerów

Okazuje się, że pomysł ten spodobał się graczom i to na tyle, że ci zdążyli kupić już ponad 150 tysięcy cyfrowych kopii Loop Hero i to w raptem 24 godziny od premiery. Tytuł miał swoją premierę 4 marca, a dzień później studio Four Quarters pochwaliło się wynikami sprzedaży. Deweloperzy nie zaktualizowali jeszcze statystyk, ale z pewnością liczba odbiorców wzrosła, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę mnogość pozytywnych recenzji na Steamie. Aktualnie aż 95% z 4600 ocen użytkowników platformy Valve przemawia na korzyść Loop Hero.

Według Steam Charts natomiast liczba aktywnych graczy przekroczyła w miniony weekend 51 tysięcy. Produkcja znalazła się również na liście steamowych bestsellerów i to na drugim miejscu, czyli tuż za Valheim, które w miesiąc od debiutu we wczesnym dostępie trafiło do 5 milionów graczy.

Warto pamiętać, że Loop Hero dostępny jest również na GOG-u i Epic Games Storze, więc faktyczna liczba aktywnych graczy mogła być znacznie wyższa. Na razie nie ma informacji o portach na konsole, ale gra z pewnością pasowałaby do Switcha. Pozostaje nam czekać na dalsze informacje o sukcesach Loop Hero, o których jeszcze nie raz napiszemy pewnie na naszych łamach.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments