Magic: the Gathering od braci Russo w Netflix

Michał Małysa Seriale Publikacja: 4.06.2019, 14:06 Aktualizacja: 4.06.2020, 14:10
Fani gier karcianych mają ostatnio sporo radości z rozwoju najpopularniejszej gry w tym segmencie. Kolejną dobrą wiadomością będzie dla nich zapowiedź animacji Magic: the Gathering w Netflix. Pieczę nad projektem sprawować mają bracia Russo, więc możemy spodziewać się medialnego hitu!
magic the gathering netflix
6 Udostępnień

Biznes Wizards of the Coast się kręci

Mimo wielu nieudanych posunięć biznesowych, wśród których wymienić należy przede wszystkim kolejne marne gry wideo oraz fatalny film Uczeń czarnoksiężnika z Nicolasem Cage’em w roli głównej, marka Magic: the Gathering wciąż ma się świetnie. Najstarsza i najpopularniejsza karcianka na świecie grana jest i na żywo, i w internecie, mając przed sobą świetne perspektywy.

O stanie gry jako takiej przeczytać mogliście więcej w wywiadzie z Grzegorzem „Urlichem” Kowalskim, profesjonalnym i pełnoetatowym graczem Magic: the Gathering, a pewne pojęcie na temat rozmachu właścicieli marki dać mógł hitowy trailer War of the Spark, reklamujący nowy dodatek do gry. Teraz dowiadujemy się, że za kolejną fabularną odsłonę serii odpowiadać będzie Netflix.

Animacja Magic: the Gathering w Netflix

Jak ogłosił Netflix, za stworzenie odcinkowej animacji Magic: the Gathering odpowiedzialni mają być jako producenci wykonawczy bracia Joe i Anthony Russo. Twórcy ostatnich filmów Marvela zdecydowanie nie zawiedli w przypadku produkcji kinowych (zachęcamy do przeczytania naszej recenzji Avengers: Endgame w wersji ze spoilerami lub spoilerów pozbawionej), więc właściciele marki liczą na sukces również na niwie serialowej.

trailer war of the spark magic arena djin

Magic ma obecnie najwięcej graczy w swojej dwudziestopięcioletniej historii zarówno dzięki niekończącej się popularności gry na żywo i premiery dodatku War of the Spark, jak i za sprawą niesamowitego sukcesu naszej nowej cyfrowej gry, Magic: the Gathering Arena – powiedział Chris Cocks, prezes Wizards of the Coast. – Jesteśmy podekscytowani na współpracę z braćmi Russo, którzy przeniosą bogactwo i różnorodność Magic: The Gathering do Netfliksa w taki sposób, aby spodobało się to starym i nowym fanom franczyzy – podkreślił.

Animacja Magic: the Gathering w Netflix przedstawiać ma zupełnie nową linię fabularną, opierającą się na historii Planeswalkerów – unikatowych dla fabuły MtG bohaterów, którzy dzięki magicznej iskrze są w stanie przenosić się pomiędzy światami. Produkcję nadzorować będzie studio Octopie, a za scenariusz odpowiadać mają Henry Gilroy (Star Wars Rebels, Star Wars: The Clone Wars) oraz Jose Molina (The Tick, Agent Carter).

Źródło: Netflix. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments