Marvel w Netflix idzie w odstawkę

Michał Małysa Seriale Publikacja: 19.02.2019, 10:33 Aktualizacja: 19.02.2019, 10:33
Zastanawialiście się, co jeszcze robi Marvel w Netflix? Pogłoski o coraz mocniejszych tarciach przestały być ploteczkami już dawno temu, a teraz znajdują potwierdzenie niemal oficjalne – streamingowy gigant pozbywa się ostatnich produkcji Marvela. Pod topór idą Punisher oraz Jessica Jones.
marvel w netflix
8 Udostępnień

Rozstanie bardzo przewidywalne

Rynek streamingu video rozrasta się z roku na rok, a zainteresowanie nim coraz odważniej wyrażają olbrzymie medialne molochy. Tak właśnie jest z Disneyem, który na 2019 rok zapowiedział uruchomienie kolejnej wielkiej platformy VOD – Disney+. Wyraźnie nie spodobało się to władzom platformy Netflix, które postanowiły pójść z konkurencją na wojnę. Rykoszetem oberwały przez to produkcje oparte na komiksach Marvela, do których po wykupieniu 21st Century Fox prawa autorskie posiada nie kto inny jak The Walt Disney Company.

daredevil

Pierwszymi ofiarami stały się tytuły, które nie cieszyły się największą popularnością. Anulowanie kolejnych sezonów Iron Fist oraz Luke Cage nie było wielkim ciosem dla fanów, ale inaczej sprawa miała się z Daredevilem. Na całe szczęście całkowite zniknięcie tych seriali z anteny nie jest jeszcze do końca przesądzone, bo ich odnowieniem zainteresowany ma być znajdujący się wśród aktywów Disneya inny ważny gracz streamingowy, nieobecne w Polsce Hulu.

Punisher bez kontynuacji, ostatnia będzie Jessica Jones

Mimo to widzowie wyczekujący kolejnych produkcji z bohaterami komiksów Marvela muszą uzbroić się w cierpliwość. Netflix ogłosił właśnie oficjalnie, że kontynuacji nie doczeka się Punisher 2. Plotki o tym krążyły już od dawna, długo nie mogliśmy doczekać się samego drugiego sezonu, ale będzie nam jednak szkoda tej brutalnej historii. Twórcy serialu wykreowali bardzo pogłębiony świat i uczynili z przygód Franka Castle’a kilkanaście godzin solidnej rozrywki!

punisher 2

Prawdopodobnie ostatnią produkcją Marvela, jaka ukaże się w Netfliksie, będzie Jessica Jones 3. Choć nie wiemy, w którym dokładnie miesiącu liczyć możemy na trzeci sezon tej serii, pojawi się ona z pewnością w tym roku. Netflix zaś zbliży się nieco z DC Comics, a przynajmniej w Europie. Jako że platforma multimedialna tego wydawcy dostępna jest wyłącznie w Stanach, za dystrybucję kolejnych produkcji spod szyldu DC odpowiedzialny będzie właśnie Netflix. Przedsmak dała nam chociażby styczniowa premiera Titans, którzy szybko doczekali się decyzji o kontynuacji w drugim sezonie.

Warto pamiętać również o innych graczach na rynku serialowym. Nasza recenzja The Boys jasno pokazuje, że swoje w temacie ma do powiedzenia również Amazon. Brutalne dzieło to zdaniem wielu fanów komiksowych adaptacji jedna z lepszych propozycji dla entuzjastów mariażu medium serialowego i komiksowego. Konflikt Netfliksa i Marvela może więc zrobić miejsce dla licznych ciekawych propozycji!

Grafika: Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments