Marvel’s Spider-Man (PS4 exclusive)

zagrano Baza gier Publikacja: 20.07.2018, 10:50 Aktualizacja: 26.02.2019, 11:39
Najświeższa gra zapowiada się jako prawdziwy rarytas dla miłośników Człowieka - Pająka, ładna animacja, zapierające dech w piersiach ujęcia i wszystko co najlepsze w konsoli PS4. Czy nowy Człowiek – Pająk zrobi tak dobre wrażenie przekonamy się już 7 września.
Marvel's Spider-Man PS4
0 Udostępnień

Spider-Man – historia

Tym razem siły połączyli Marvel i Insomaniac. Pierwszy stworzył komiksy z Peterem Parkerem, zwykłym chłopakiem który stał się super bohaterem. Insomaniac zaś wyprodukował grę Spider-Man. Warto było cierpliwie poczekać, bo w tym miesiącu premierę miała przygodowa gra z prawdziwego zdarzenia!

Jak pamiętamy Peter Parker niesamowite moce otrzymał przypadkiem: został ugryziony przez napromieniowanego pająka podczas pokazu naukowego. Początkowo próbował swoich sił w wrestlingu, ale jakiś czas później, kierowany poczuciem sprawiedliwości i własną historią, postanowił ścigać bandytów i złoczyńców.

Spider-Man – nowa przygoda z Insomaniac Games

Tak w dużym skrócie wygląda jego historia, która wydaje się być wdzięcznym tematem dla wszelkiego rodzaju gier zręcznościowych. Niestety, udanych produkcji, których bohaterem jest Spider – Man do tej pory było niewiele. Parker jak do tej pory przegrywał z Bruce’em Wayne’em, który w przebraniu Batmana był bardziej mroczny i malowniczy, także dla wielu fanów bohaterów w przebraniu.

Okazuje się jednak, że tę postać można też przedstawić pięknie. Właśnie dlatego złą passę postanowiła przełamać grupa z Insomaniac Games. W ekskluzywnej grze, która wejdzie do sklepów już we wrześniu (tylko na PS4, właściciele innych konsol tego przywileju nie dostaną), mamy zupełnie nowego, komiksowego Petera.

Dwie osoby w jednym ciele

Gra nie jest papierowa – twórcy postarali się, aby świat był realny i autentyczny. Stąd życie Petera Parkera zbliża się do tego co robi Spider-Man, a postacie poboczne zajmują ważne miejsca w opowiedzianej historii. Reprezentanci Insomniac zapewnili, że historia będzie niesamowicie wciągająca, a postać Spider-Mana będzie tak samo ważna jak sam Peter Parker.

Oba charaktery, a może raczej dwie osoby w jednym ciele, mają być osią opowieści. Ma to zapewnić interesującą historię i pokazać przy okazji jak wymieszać działalność największego bohatera Nowego Jorku z normalnym, prywatnym życiem Petera. Twórcy gry podjęli ryzyko, a było warto.

Spider-Man w Nowym Yorku

Najnowsza część przygód Człowieka-Pająka nie jest dosłowną adaptacją przygód znanych miłośnikom komiksów, więc o znanych potyczkach nie może być mowy. Parker w pajęczym przebraniu przemierza Nowy Jork, który jest kapitalnie i w sposób wciągający odtworzony: dla gracza będzie udostępnione całe miasto wraz z imponującymi budynkami i podejrzanymi uliczkami. Spider-Man korzysta z pajęczej sieci, którą wystrzeliwuje w stronę dowolnych obiektów.

Dzięki poruszaniu się w ten sposób, Parker może dotrzeć wszędzie szybko, bo nie biega, tylko niemal lata.
Pionowe ściany także nie są przeszkodą dla naszego bohatera – Spider-Man potrafi bo nich chodzić, a nawet biegać!

Walki i QTE

Sekwencje walk są bardzo widowiskowe, a funkcja QTE w najbardziej szalonych akcjach dodaje dramatyzmu i utwierdza gracza w przekonaniu, że ma realny wpływ na los bohatera. Człowiek-Pająk potrafi nawet wystrzelić sieć w stronę na przykład worku z piaskiem i rzucić nim w przeciwnika.

Jednym z ciekawszych zabiegów ma być możliwość kierowania… Mary Jane Watson! Wprawdzie gra toczy się pół roku po zerwaniu pary ale Mary i Peter łączą siły, bo chcą rozwiązać tajemnice Mr. Negative’a. Co ciekawe, w najnowszej grze Peter Parker ma 23 lata, czyli jest Spider-Manem już od 8 lat. Wie na co go stać i do czego zdolne jest jego ciało i w jakim rodzaju walki czuje się najpewniej.

Spider-Man na PS 4 już 7 września

Wiedzą to też jego wrogowie, dlatego gracz musi ciągle się starać, aby ich zaskakiwać czymś nowym.
Najświeższa gra zapowiada się jako prawdziwy rarytas dla miłośników Człowieka – Pająka, ładna animacja, zapierające dech w piersiach ujęcia i wszystko co najlepsze w konsoli PS 4. Czy nowy Spider-Man zrobi tak dobre wrażenie, przekonamy się już 7 września.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o