Dziś debiutuje pierwsze DLC Spider-Mana – The Heist!

Michał Małysa Gry Publikacja: 23.10.2018, 15:12 Aktualizacja: 24.02.2020, 20:18
Od premiery świetnie przyjętego tytułu na konsole PS4 minął niecały miesiąc, a twórcy gry już udostępniają graczom pierwsze DLC Spider-Mana – The Heist. Czego oprócz powrotu Black Cat powinniśmy spodziewać się po pierwszym z trzech dodatków składających się na opowieść The City That Never Sleeps?
spider-man the heist dlc
0 Udostępnień

Pierwsze DLC Marvel’s Spider-Man przypomni znajome twarze

Historia ukazana w Marvel’s Spider-ManThe Heist rozpoczyna się od śledztwa Petera Parkera i Mary Jane w sprawie muzealnej kradzieży. Główna oś fabularna dodatku koncentruje się na starej znajomej Spider-Mana – złodziejce Black Cat. Jeszcze jako Felicia Hardy była z bohaterem w bliskiej relacji, teraz zaś współpracuje z nim w celu wykaraskania się z niecodziennych dla niej kłopotów. Aby tego dokonać, razem staną do walki z gangsterem o uroczej ksywie Hammerhead.

Marvel's Spider-Man

Jako że wszystkie trzy DLC składać mają się w spójną opowieść zatytułowaną The City That Never Sleeps, założyć możemy, iż nie będzie to ostatni występ Black Cat. Ten konkretny, z dodatku The Heist, trwać ma około dwóch godzin. Jeśli dodać do tego wszystkie dodatkowe zabawki, rozgrywka rozciągnie się maksymalnie do pięciu godzin. Co oprócz zaczynu świeżej historii może nam ona zaoferować? Przede wszystkim rozszerzenie standardowej rozgrywki, którą w naszej recenzji Marvel’s Spider-Man oceniliśmy naprawdę wysoko!

The Heist jest bardzo typowym DLC

Cóż, mimo buńczucznych zapowiedzi twórców, The Heist wydaje się dość standardowym dodatkiem nastawionym na wydłużenie rynkowej żywotności produktu. Głównym dodatkiem reklamowanym przez twórców były nowe stroje i to właśnie one przebijają się na pierwszy plan. Resilient Suit zaprojektowany przez Gabriela Dell’Otto, grafika Marvela, specjalnie na potrzeby gry pojawi się razem ze strojami ze Scarlet Spider II oraz Spider-Verse.

spider-man the heist dlc

Co oprócz szczegółów kosmetycznych? Nowy rodzaj wroga (wyposażony w olbrzymi pistolet maszynowy), wyzwania podobne do tych z podstawki, kilka misji związanych z szukaniem ukrytych obiektów oraz nowy typ gangsterskich przestępstw. I właściwie tyle – The Heist ma na celu rozwinięcie standardowej rozgrywki o kilka godzin, a nie wprowadzenie do niej jakiejkolwiek rewolucji.

Czy podobnego podejścia spodziewać możemy się po dwóch następnych DLC z cyklu The City That Never Sleeps? Przekonamy się już w listopadzie i grudniu, wraz z premierą dodatków Turf Wars oraz Silver Lining.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments