Microsoft oficjalnie przejął Bethesdę. Phil Spencer potwierdza gry na wyłączność Xboksa

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 10.03.2021, 13:04 Aktualizacja: 10.03.2022, 13:05
Trwająca ponad pół roku przeprawa Microsoftu w sprawie przejęcia Bethesdy oraz wszystkich jej wewnętrznych studiów, dobiegła końca. Proces otarł się nawet o Komisję Europejską, ale wygląda na to, że wszystko potoczyło się po myśli Giganta z Redmond. Phil Spencer, szef marki Xbox, potwierdził, że część nadchodzących tytułów Bethesdy i innych nowo zakupionych studiów może zostać wydana na wyłączność konsol i pecetów.
0 Udostępnień

Transakcja została sfinalizowana

Wczoraj zakończył się proces przejęcia Bethesdy przez Microsoft, który zapoczątkowany został we wrześniu ubiegłego roku. Studia będące częścią ZeniMax Media (Bethesda Softworks, Arkane Studios, MachineGames, id Software, ZeniMax Online Studios, Tango Gameworks i Alpha Dog) stały się oficjalnie partnerami Xboksa, którego szef, Phil Spencer, zapowiedział, że nowi partnerzy pomogą w rozpowszechnieniu konsol Microsoftu i pecetów jako sprzętów do grania.

Z tego właśnie powodu koordynator marki Xbox potwierdził to, o czym wspominało się już wcześniej – część gier tworzonych przez nowe nabytki Microsoftu może nie pojawić się na konsolach Sony. Spencer nie zdradził jednak, o jakie dokładnie produkcje chodzi, więc wszystko pozostaje na razie w sferze domysłów i spekulacji.

Nowości w Game Passie jeszcze w tym tygodniu

Warto natomiast podkreślić, że Microsoft postanowił uszanować poprzednie zobowiązania Bethesdy i takie Deathloop od Arkane Studios ukaże się w pierwszej kolejności na PlayStation 5 i komputery osobiste. Podobnie będzie z GhostWire: Tokyo od Tango Gameworks, którego premierę zaplanowano na bieżący rok.

Spencer we wpisie na blogu Microsoftu dodał również, że jeszcze w tym tygodniu kolejne gry stworzone lub wydane przez Bethesdę pojawią się w Game Passie, tak jak było to m.in. z Doomem Eternal. Przypomnijmy, że usługa Microsoftu ma już ponad 18 milionów subskrybentów zarówno na konsolach, jak i pecetach oraz urządzeniach mobilnych z Androidem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments