Mitologia nordycka na nowym materiale z Assassin’s Creed Valhalla

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 4.11.2020, 10:48 Aktualizacja: 4.11.2021, 10:50
Do premiery nowego Assassin’s Creeda pozostało już mniej niż tydzień, zatem deweloperzy nie wahają się chwalić zakulisowymi materiałami z produkcji czy po prostu kolejnymi zwiastunami. Wczorajsza zapowiedź skupiała się wokół nordyckiej mitologii, a jeden z projektantów przybliżył tło tych ważniejszych bogów i opowiedział o Asgardzie oraz tytułowej Walhalli.
0 Udostępnień

Wycieczka po boskich krainach

Mimo że Assassin’s Creed Valhalla jest dwunastą pełnoprawną odsłoną serii, to premiera gry wzbudza zaskakująco sporo emocji. Data wydania zbliża się wielkimi krokami, zatem deweloperzy regularnie dzielą się nowymi materiałami, które mają przybliżyć to, czego możemy spodziewać się po nowej produkcji Ubisoftu. O tym, że główny bohater lub bohaterka (Eivor) wybierze się do Asgardu czy tytułowej Walhalli wiedzieliśmy już wcześniej, jednak dopiero teraz zaprezentowano, jak prezentują się obie lokacje.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, podróż do siedziby nordyckich bogów możliwa będzie dzięki specjalnym miksturom wywołującymi halucynacje. Cały wątek ma przypominać narkotyczne wizje znane m.in. z trzeciej i czwartej części Far Cry’a, ale na razie nie wiadomo, jaki dokładnie cel mają mieć te wyprawy na “drugą stronę”.

Reżyser narracji gry, Darby McDevitt, w powyższym filmie poświęca również sporo uwagi samym wikingom oraz ich wierzeniom. Opowiada m.in. o przywarach każdego z bóstw i w jaki sposób zostaną one przedstawione w grze. Nie wiadomo na razie, czy oddawanie czci któremuś z bogów przyniesie jakieś wymierne korzyści, a z pewnością byłaby to ciekawa mechanika.

Premierę gry zaplanowano na 10 listopada na wszystkich wiodących platformach, w tym na konsolach nowej generacji. Assassin’s Creed Valhalla pojawi się w sprzedaży tego samego dnia, co Xbox Series X|S, a Ubisoft zdradził już, jakich ulepszeń można oczekiwać od wersji stworzonej z myślą o nowych sprzętach. Mocniejsza wersja konsoli pozwoli na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K i 60 FPS, a Xbox Series S zaoferuje rozdzielczość 1440p i 60 FPS. Przedstawiono również plany rozwoju gry na najbliższy rok, z którego wynika, że pierwsze dodatki mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments