Need for Speed Heat: oceny w dniu premiery są niezłe!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 8.11.2019, 11:00 Aktualizacja: 8.11.2020, 15:19
Recenzenci jasno podkreślają, że nowa odsłona kultowej serii wyścigówek pełnych driftów i policyjnych pościgów to produkcja nie tylko solidnie wykonana, ale również piękna i grywalna. Oceny Need for Speed Heat może nie powalają, ale wyłania się z nich obraz mocnego dodatku do mocnej serii.
oceny need for speed heat
7 Udostępnień

Recenzji Need for Speed Heat bałem się jak ognia

Przyznaję – mimo totalnej ekscytacji zapowiedziami Need for Speed Heat bałem się morza recenzji tej gry jak ognia. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie! Na portalu Metacritic wydawana przez Electronic Arts produkcja studia Ghost Games uzyskała w dzień premiery nowego NFS-a wynik rzędu 76%. W dobie hajpowanych pod niebiosa gier z dziewiątkami na plecach (wystarczy wspomnieć tylko ultrapozytywne oceny Call of Duty: Modern Warfare) nie wydaje się to może genialną oceną, ale potwierdza solidność Heata.

Seria NFS kierowana jest do specyficznego typu graczy, którzy nastawieni są na bezproblemową i wciągającą rozrywkę. Więcej szybkości niż realizmu – tak właśnie prezentuje się gameplay NFS Heat. Recenzenci zachwyceni są solidnością tytułu, jego olbrzymią grywalnością oraz przecudowną warstwą estetyczną. Ci, którym gra nie do końca podeszła do gustu, narzekają z kolei na uproszczony model jazdy, problemy z AI oraz kiepską otoczkę fabularną.

Wybrane oceny Need for Speed Heat

Wspominaliśmy już, że średnia ocen Need for Speed Heat w agregacie recenzji Metacritic wynosi 76%. Na ten rezultat złożyło się 11 recenzji gry testowanej na PlayStation 4. Po ogłoszeniu nazwy oraz daty premiery Need for Speed Heat na listopad mogliśmy spodziewać się większego żaru, ale i tak jest nieźle. Największe redakcje doceniają solidność gry, przyznając jej mocną ósemkę!

 • The Games Machine – 85/100
 • App Tiger – 85/100
 • Gamer.nl – 80/100
 • GamePro Germany – 80/100
 • IGN – 80/100
 • VGN247 – 80/100
 • Hardcore Gamer – 80/100
 • PlayGround.ru – 75/100
 • GamesRadar+ – 70/100
 • Everyeye.it – 65/100
 • USgamer – 60/100

Zalety gry wymieniane przez recenzentów zachęciły was do nabycia kolejnej odsłony przebojowej serii wyścigówek? Jeżeli jeszcze się wahacie, koniecznie sprawdźcie premierowy trailer Need for Speed Heat. Produkcja pojawiła się dziś na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Posiadacze tej ostatniej platformy mogą się cieszyć, że mimo mocnego nastawienia na pełnowypaśną grafikę wymagania Need for Speed Heat na PC są naprawdę łaskawe. Tytuł w niższej jakości odpali się nawet na kilkuletnich blaszakach!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments