Need for Speed Heat

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę
need for speed heat

Need for Speed Heat

Wyścigowe
Ghost Games
8 listopada 2019
Electronic Arts

Need for Speed Heat to kolejna odsłona kultowego cyklu gier wyścigowych, w których mniejszy nacisk niż na realizm nastawiony jest na dynamiczną rozgrywkę pełną driftów, pościgów oraz ucieczek przed policją. Na zlecenie Electronic Arts dwudziestą pierwszą już część cyklu przygotowuje studio Ghost Games, stojące za poprzednią odsłoną: Payback.

W oczekiwaniu na naszą recenzję proponujemy przyjrzeć się ocenom Need for Speed Heat przyznanym przez zagranicznych recenzentów.

W przeciwieństwie do poprzedniej części serii, która nosiła podtytuł Payback, Need for Speed Heat nie będzie tak mocno skupione na wątku fabularnym. Zasadniczą część gry stanowi rozwój własnej postaci, o czym więcej w akapicie o mechanice gry. Chociaż niektóre pogłoski mówią o wcielaniu się w złodziejkę samochodów, która próbuje naprostować swoje życie, raczej nie mamy co liczyć na rozbudowaną fabułę i świetnie wykreowane postaci na wzór szajki złodziei ze wspomnianego Paybacku. Główną lokacją oraz miejscem, w którym osadzona została fabuła Need for Speed Heat, jest Palm City, będące fikcyjnym odbiciem amerykańskiego Miami oraz otaczających to miasto przyległości. Standardowo będą to obszary zróżnicowane pod względem geograficznym - od prostych i lustrzanych autostrad po wąskie asfaltowe ścieżynki w górach.

Need for Speed Heat będzie przede wszystkim grą wyścigową, w której znacznie większy nacisk położony jest na model zręcznościowy niż realistyczny. Podobnie jak pozostałe odsłony serii, i dwudziesta pierwsza część cyklu stawia przede wszystkim na dobrą zabawę. Głównym pomysłem na mechanikę Need for Speed Heat jest cykl dnia i nocy, który zastąpi dwudziestoczterogodzinny rozkład jazdy znany z poprzedniej części. To wyłącznie w świetle słońca zdobędziemy legalne pieniądze, ale za to tylko po zmroku zwiększymy reputację odpowiadającą za nasz poziom. Niestety, jedno i drugie nie będzie proste, szczególnie biorąc pod uwagę brutalne jednostki policji, które czają się po zajściu słońca na piratów drogowych. Aby lepiej zrozumieć założenia mechaniczne, które stoją za pomysłem Ghost Games, warto obejrzeć gameplay Need for Speed Heat z Gamescom 2019. Choć może nie wyglądają one na tak ekscytujące, jak brzmią w ustach przedstawicieli wydającego tytuł Electronic Arts, i tak wprowadzić mogą w skostniały gatunek street racingu mały powiew świeżości.

Need for Speed Heat- wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: AMD FX-6350 lub Intel Core i5-3570
 • RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7970/R9 280x lub Nvidia GeForce GTX 760
 • Dysk twardy: 50 GB
 • Połączenie sieciowe: min. 320 Kb/s.
 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: AMD Ryzen 3 1300X lub Intel Core i7-4790
 • RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon RX 480 lub Nvidia GeForce GTX 1060
 • Dysk twardy: 50 GB
 • Połączenie sieciowe: min. 512 Kb/s.


Prace nad nowym God of War już trwają?

Nowe zdjęcie Kim Newman, animatorki narracji w God of War wskazuje, że prace nad sequelem God of War właśnie ruszyły!

Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta na wrzesień!

Odwołujcie urlopy - premiera Cyberpunk 2077 została przesunięta aż o 5 miesięcy. Po tym, jak wczoraj CD Projekt poinformował o obsuwie, akcje firmy spadły. Część osób się wścieka, inni mówią, że lepiej, żeby gry była jednak ostatecznie dopracowana na premierę.

Seria Ikon Fortnite rozpocznie się od skinu Ninjy

Streamer Ninja doczekał się własnego skina w Fortnite. Jest on pierwszym z szeregu gwiazd muzyki, filmu, gier oraz świata mody, który trafia do Serii Ikon Fortnite. Jakie przedmioty z nim związane można kupić w sklepie?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o