Netflix w Instastories? Z Apple będzie łatwiej!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 24.01.2019, 6:58 Aktualizacja: 26.02.2020, 8:57
VOD przeniknęło do naszego życia codziennego na dobre, wciskając seriale w każdą chwilę wolnego czasu. Jedna z platform jest już symbolem współczesnego życia i lifestyle'u, a pojawienie się Netflix w Instastories może to tylko ugruntować. Niestety, jak na razie tylko dla użytkowników sprzętu Apple.
netflix w instastories
0 Udostępnień

Społeczny fenomen

Dawno przeminęły już czasy, gdy oglądanie serialu kojarzyło się z rosołem i Złotopolskimi, a regularne obserwowanie mieszkańców Tulczyna czy Grabiny musiało być skrzętnie skrywane przed znajomymi. O kolejnych sezonach ulubionych seriali rozmawia się dziś właściwie wszędzie. Biurowy ekspres do kawy, spotkanie ze znajomymi czy wizyta dawno niewidzianego przyjaciela… I tak prędzej czy później rozmowa zejdzie na temat trzeciego sezonu True Detective albo brutalności nowego Punishera.

netflix

Oglądanymi aktualnie serialami chętnie dzielimy się również ze znajomymi w internecie. Na fejsowej tablicy migają mi kolejne polecajki, klimat netflix and chill podkreślany jest w co drugim snapie, a na Instagramie odhaczenie epizodu modnej i popularnej produkcji stanowi żelazny punkt dnia w licznych Instastories. A wiązanie tych ostatnich z serialami właśnie stało się proste jak nigdy wcześniej. Niestety, tylko dla użytkowników sprzętu z logiem nadgryzionego jabłuszka.

Netflix w Instastories w trzech krokach

Nowa funkcja została już udostępniona dla właścicieli Iphone’ów, a skorzystanie z niej jest niezwykle proste. W aplikacji mobilnej Netflix wystarczy wybrać interesujący nas serial, po czym wybrać opcję „udostępnij”. Tam na wybór czeka kilka serwisów społecznościowych, w tym najnowsza część jednego z nich – Instastory. Po kliknięciu odpowiedniej ikonki będziemy mieli oczywiście szansę dodać do udostępnianego materiału dowolną treść testową czy graficzną.

netflix w instastories

To nie pierwszy tego typu ruch Netfliksa. Amerykański gigant stara się uczynić korzystanie z jego oferty społecznym standardem, rzeczą najoczywistszą pod słońcem. Cóż może służyć w tym celu lepiej niż media społecznościowe, szczególnie tak angażujące jak Instagram? Dzięki opcji bezproblemowo łączącej Netflix z Instastories przejście do hajpowanego przez większość znajomych serialu będzie kwestią wyłącznie jednego kliknięcia. A pod presją przyjaciół i bliskiego otoczenia naprawdę łatwo się ugiąć. Nawet jeśli wywierana jest ona tylko przez internet…

 

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments