Netflix – seriale i filmy na weekend. Nasze 5 propozycji #23

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 21.02.2020, 14:03 Aktualizacja: 22.02.2021, 15:19
Nasze najnowsze zestawienie jest dość wyjątkowe – ze względu na sporą ilość interesujących premier ich wykaz tworzymy w oparciu o dodatkowe dni. Weekend z nowościami rozpoczynamy już w czwartek i potrwa on aż do poniedziałku! Jakie nowe filmy i seriale trafią do bazy popularnej wypożyczalni Netlflix?
Spectros Sezon 1
8 Udostępnień

Spectros: Sezon 1 – na Netflix od 20 lutego

Czy można połączyć tak odległe geograficznie i odmienne kulturowo kraje jak Brazylia i Japonia? Twórcy nowego serialu na platformie Netflix dowodzą, że jak najbardziej. Spectros to ośmioodcinkowa produkcja z gatunku thrillera, w której kluczową rolę odgrywają siły nadprzyrodzone.

Z nadnaturalnymi mocami zmierzyć się będzie musiała grupa pięciu nastolatków, zamieszkująca na co dzień São Paulo. Geneza współczesnego niebezpieczeństwa sięga drugiej połowy XIX wieku i ówczesnych wydarzeń w Kraju Kwitnącej Wiśni. Bez poznania historii młodym bohaterom z Brazylii będzie zdecydowanie trudniej stawić czoła nierzadko śmiertelnego w skutkach zagrożeniu.

Psia Akademia: Sezon 1 – na Netflix od 21 lutego

Teraz propozycja dla młodszej widowni. Czy wyobrażaliście sobie kiedyś, jak by to wyglądało, gdyby Wasi zwierzęcy pupile poszliby do szkoły? Od piątku będzie mogli się przekonać, jak w edukacyjnym środowisku poradzą sobie bohaterowie Psiej Akademii.

Na sympatyczne pieski czeka poranne wstawanie na zajęcia, noszenie specjalnych mundurków, uczestniczenie w szkolnych apelach czy lekcje wychowania fizycznego… Ale przede wszystkim mogą się spodziewać porządnej porcji dobrej zabawy!

Gentefied: Sezon 1 – na Netflix od 21 lutego

Po zeszłotygodniowej zapowiedzi Narcos: Meksyk pora na kolejną propozycję produkcji z akcją osadzoną w meksykańskich klimatach. Choć głównym bohaterom Gentefield doskwierają poważne problemy, to w tej dziesięcioodcinkowej historii nie zabraknie dozy humoru oraz melodramatu.

Na tym właśnie gatunkowym miszmaszu powinna się opierać siła serialu, w którym trzej kuzyni prowadzący własny lokal gastronomiczny staną przed sporym wyzwaniem utrzymania swojej rodzinnej działalności. Muszą sprostać nie tylko kłopotom finansowym, lecz także rosnącej konkurencji w jednej z dzielnic Los Angeles.

Wejście 7: Sezon 1 – na Netflix od 21 lutego

Podtrzymujemy latynoski nastrój i przybliżamy premierowy sezon Wejścia 7, do którego scenariusz przygotował Martin Zimmerman – znany z wysoko cenionego serialu Ozark – premiera 3. sezonu tej produkcji już zresztą niedługo. W najnowszej serialowej propozycji na platformie Netflix przenosimy się do Argentyny, czyli kraju zwariowanym na punkcie piłki nożnej.

To powszechne zainteresowanie futbolem jest szczególnie istotne, ponieważ podstawowy wątek Wejścia 7 stanowi próba oczyszczenia piłkarskiego klubu z zarzutów dotyczących powiązań ze światem przestępczym. Zadania przywrócenia mu dobrego mienia podejmuje się Diana (Dolores Fonzi) – zdeterminowana, zaradna oraz niezwykle ambitna kobieta, która zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel.

Zadzwoń do Saula: Sezon 5 – na Netflix od 24 lutego

Nie tak rzadko zdarzają się seriale, w których bohater drugoplanowy potrafi skraść serca widowni i być rozpoznawalna w takim samym stopniu co protagonista. Pomimo że ostatnio za sprawą filmu El Camino: Film „Breaking Bad przypomniano o postaci Jessego Pinkmana, to z serialu Vince’a Gilligana szczególnym fenomenem może się pochwalić Saul Goodman.

Najlepszym tego świadectwem jest trwający od pięciu lat poświęcony mu serial Zadzwoń do Saula. To oczywiście spin-off Breaking Bad, ale cieszący się wcale nie mniejszą popularnością. Nie brakuje nawet głosów, że przygody Saula Goodmana są ciekawsze od tych Waltera White’a.

W poniedziałek na platformę Netflix trafi piąty sezon i zgodnie z doniesieniami – prawdopodobnie będzie on przedostatnim z całej serii. Na finalny szósty należy poczekać do 2021 roku, zatem warto doceniać jedne z ostatnich wspólnych chwil w towarzystwie barwnego prawnika.

Macie ochotę na już sprawdzone, dobre seriale? Jeśli tak, to m.in. Locke & Key albo Wiedźmin zawsze będą dobrym rozwiązaniem!

Fot. Netflix

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments