Nowe cła w UE – ceny PS4 i Xbox One mogą wzrosnąć

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 19.04.2019, 17:01 Aktualizacja: 19.04.2020, 15:02
Kilka dni temu podzieliliśmy się z wami informacjami na temat PS5. Do premiery jeszcze trochę czasu, ale posiadacze PS Pro i PS4 już zacierają ręce w oczekiwaniu na nowy, lepszy sprzęt.
PS4 PRO
0 Udostępnień

Czy konsole do gier mocno podrożeją w Polsce?

Jednak jeśli ktoś nie ma jeszcze PlayStation 4 czy XBoxa, a myśli o ich zakupie, to powinien myśleć o tym nieco szybciej, bo ceny tych produktów mogą wkrótce wzrosnąć. Komisja Europejska opublikowała bowiem listę amerykańskich produktów, które mogą zostać objęte dodatkowymi cłami na terenie Unii Europejskiej. Na liście znajdują się konsole do gier.

Nałożenie dodatkowego cła prawdopodobnie doprowadziłoby do wzrostu cen za konsole w UE. Na razie jednak nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego, jak wysoka miałaby to być podwyżka.

Droższe PS4 i Xbox One? Nic nie jest przesądzone

Lista Komisji Europejskiej nie jest ostateczna i dopiero ma zostać poddana konsultacjom publicznym. W wyniku konsultacji konsole czy jakiekolwiek inne przedmioty mogłyby zniknąć z listy. Dodatkowo wprowadzenie ceł też nie jest jeszcze przesądzone, ale warto mieć na uwadze tę sytuację.

A skąd w ogóle takie działania Komisji? To reakcja na opublikowane w ubiegłym tygodniu zestawienie europejskich towarów ( o łącznej wartości 11 miliardów dolarów), na które Stany Zjednoczone zamierzają nałożyć własne ograniczenia. Konflikt na cła to efekt sporu między USA a wspólnotą europejską, który trwa już od 15 lat. Obie strony oskarżają się o bezprawne udzielanie pomocy finansowej producentom samolotów. Waszyngton wspomaga amerykańskiego Boeinga, a Bruksela europejskiego Airbusa. A jedną z konsekwencji jest fakt, że użytkownicy obrywają i mogą jeszcze bardziej oberwać po kieszeni.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments