The Last of Us 2: poznajcie Shamblera, nowy typ przeciwnika!

Michał Małysa Gry Publikacja: 14.10.2019, 15:30 Aktualizacja: 14.10.2020, 15:52
Studio Naughty Dog ujawnia coraz więcej informacji na temat The Last of Us 2. Niedawno dowiedzieliśmy się nieco więcej o nowym typie wrogów wprowadzonych do gry. To zainfekowani znani jako Shambler, którzy po śmierci eksplodują chmurą trującego gazu.
The Last of Us Part 2
9 Udostępnień

Czym będzie wyróżniał się nowy typ wrogów w The Last of Us 2?

Nowy wywiad z dyrektorem kreatywnym Neilem Druckmannem, przeprowadzony przez PlayStation, przyniósł kolejne ciekawe informacje na temat The Last of Us 2. Druckmann ujawnił, że do gry został wprowadzony nowy typ wrogów. Shambler, bo o nim mowa, będzie groźnym przeciwnikiem. Idealnie wypróbujemy więc na nim jedną z nowych mechanik odpowiadających za realizm The Last of Us 2: bicie serca oraz przyspieszanie tętna.

Co prawda nowy przeciwnik porusza się dość wolno, jednak można go wykończyć tylko przy wykorzystaniu mocnej broni. Shambler jednak tuż po śmierci potrafi eksplodować, wydzielając chmurę trującego pyłu. Dodatkowo trafiony kulą rozpyla śmiercionośne chmury zarodników. Jeśli gracz podejdzie za blisko niego, oberwie. To “ślepy” wróg, widzący swoje ofiary przez echolokację. Jest w całości pokryty grzybem, który działa jak zbroja, dlatego też tak ciężko jest go zabić. Choć oczywiście nie jest to niemożliwe.

W jaki sposób Shambler znalazł się w The Last of Us 2?

Tego przeciwnika nie było w pierwszej części gry. Nic dziwnego, że natychmiast pojawiły się pytania, skąd tak nagle pojawia się w drugim epizodzie. Jak stwierdził Neil Druckmann:

„W pierwszej grze jest cała dokumentacja dotycząca różnych etapów infekcji. Teraz musimy uzasadnić, dlaczego właściwie istnieją różne etapy. Dlaczego istnieją mutacje tych rzeczy? Nie wchodząc w to głębiej, coś znajduje się w środowisku i musiało minąć trochę czasu, aby te mutacje mogły wystąpić”.

Druckmann dokładnie opisał Shamblera oraz to, czym różni się on od innych rodzajów Zainfekowanych:

„Mamy Biegaczy, którzy szybko pokonują dystans. Mamy Clickery, które poruszają się powoli, ale zabijają jednym ciosem. Shamblery wydzielają chmurę gazowego kwasu, który pali rzeczy znajdujące się w pobliżu. A to sprawia, że pali też skórę gracza znajdującego się w pobliżu. Ta chmura także blokuje pole widoczności. Przedrzeć się przez nią [i zaatakować] mogą biegacze. Kombinacje są więc naprawdę interesujące”.

Jak wiemy z ostatniej prezentacji State of Play Sony, data premiery The Last of Us 2 została ustalona na 21 lutego 2020 roku. Gra ukaże się wówczas na PlayStation 4. Będzie to jeden z ostatnich wielkich exclusive’ów tej generacji japońskiej konsoli, ale dzięki problematycznej wstecznej kompatybilności PlayStation 5 nowe przygody Joela i Ellie odtworzymy też prawdopodobnie na PS5. Nowa konsola Sony pojawi się na rynku w grudniu 2020 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments