PlayStation 5 ma problem ze wsteczną kompatybilnością

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 9.10.2019, 18:00 Aktualizacja: 9.10.2020, 17:57
Przeniesienie całej bazy gier z PS4 na konsolę nowej generacji Sony ma być możliwe dzięki wstecznej kompatybilności PlayStation 5. Nie wiadomo jednak, czy zespół pracujący nad tym aspektem sprzętu będzie w stanie dograć przeniesienie wszystkich tytułów przed przyszłoroczną premierą PS5.
playstation 5 wsteczna kompatybilnosc
7 Udostępnień

Wsteczna kompatybilność w konsolach nowej generacji

Jedną z najważniejszych funkcji wszystkich konsol nowej generacji ma być wsteczna kompatybilność. Możliwość odtwarzania gier z wcześniejszych sprzętów jest obecnie jedną z niewielu rzeczy przemawiających za wyborem Xbox One ponad PlayStation 4 czy Nintendo Switch. Jak zapewniają przedstawiciele Microsoftu, co zaznaczyliśmy zresztą w artykule ze wszystkimi informacjami o Xbox Scarlett, również kolejna generacja ma charakteryzować się taką opcją.

Tym razem nie będzie to jednak jedyna konsola ze wsteczną kompatybilnością na rynku. Ze wszystkich informacji o PlayStation 5 wynika, że Sony koniecznie chce zadbać o tę właśnie funkcję. W jednym z wywiadów wypowiedział się na ten temat nawet prezes firmy Jim Ryan, który chce umożliwiać graczom bezproblemowe przesiadanie się na konsole nowej generacji. Wspomniana przez niego „plemienna natura graczy” sprawia, że konsumenci mogą opóźniać decyzję o kupnie kolejnego sprzętu ze względu na swoich znajomych grających przez sieć w starsze tytuły. Wsteczna kompatybilność PS5 ma temu zapobiec, jednak wieści mówią o pewnych problemach…

PlayStation 5 może mieć z tym problemy

Jak mówią plotki przekazane przez serwis Famitsu, przedstawiciel Sony miał w rozmowie z serwisem napomknąć o problemach z pełną kompatybilnością wsteczną wszystkich tytułów z PlayStation 4. Nad przerzuceniem na nową konsolę całej imponującej bazy gier z PS4 pracuje obecnie cały zespół deweloperów, jednak nie jest jeszcze powiedziane, że uda im się sprawdzić każdą grę z konsoli obecnej generacji przed premierą kolejnego sprzętu.

Podkreślić należy raz jeszcze, iż w przypadku PlayStation 5 dostęp do bogatej listy tytułów na wyłączność może robić doskonałą robotę. Sony świetnie trafia z tytułami exclusive, a ostatnią nagrodę BAFTA zgarnął God of War. Laurów takich jak zwycięstwo w BAFTA 2019 produkcja na wyłączność na PS4 zdobyła niemało, a długą listę tego typu laurów z pewnością poszerzą tytuły z tego roku, takie jak chociażby recenzowane przez nas Days Gone.

Bardzo fajnie, że w większość z nich zagrać będzie można dzięki wstecznej kompatybilności. Miejmy nadzieję, że ewentualne problemy na poziomie software’owym uda się wyeliminować jeszcze przed datą premiery PlayStation 5, ustaloną oficjalnie na grudzień 2020 roku. Da to z pewnością Sony kolejne argumenty w walce marketingowej z Microsoftem.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments