Observation (PS4, PC)

(PlayStation 4, PC)
0/5.0 z 0 ocen

Observation (PS4, PC)

Thriller science-fiction
Devolver Digital
21 maj 2019

Pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja o nowej produkcji No Code, wspartej przez Develvera. Observation, nietypowy thriller science-fiction ma zachwycać fanów gatunku, a jednocześnie stanowić fantastyczną zabawę także dla innych graczy.

Dość innowacyjny pomysł ma zatem szansę stać się interesującą propozycją, która już w maju zostanie udostępniona na PlayStation 4 i PC (w przypadku których, będzie przez rok tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store).

Observation to trzymający w napięciu thriller, którego fabuła rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Na skutek niewyjaśnionych zdarzeń większość załogi statku znika. Pozostała przy życiu Dr. Emma Fischer musi odkryć, co właściwie się stało. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż w tak oddalonej lokalizacji niewyjaśnione zło czeka, a nikt nie słyszy próśb o pomoc.

Gracz ma więc za zadanie nie tylko wyjaśnić tajemnicę, ale również nie dopuścić do śmierci wspomnianej bohaterki. Co ważniejsze, odbiorca wciela się w sztuczną inteligencję zwaną S.A.M., a więc jest pewnego rodzaju wsparciem i ochroną kruchego człowieka. Mając do dyspozycji wiele urządzeń, musi umożliwić dalsze kroki bohaterce, a tym samym rozwijać fabułę aż do jej wyjaśnienia. Seria zagadek i przejmowanie kontroli nad poszczególnymi podzespołami z pewnością przyniesie wiele frajdy i na długi czas zajmie odbiorcę.

Produkcja od No Code wzbudza duże zainteresowanie, gdyż nie prowadzi typowej narracji poprzez głównego bohatera. Gracz jest sztuczną inteligencją nieposiadającą ciała, ale mającą do dyspozycji wszelkie urządzenia, kamery i systemy stacji. Pomimo tych ograniczeń, głównym celem gry jest zapewnienie maksymalnej ochrony Dr. Emmie i rozwikłanie tajemniczej wiadomości, wysłanej z niewiadomego źródła.

Observation posiada tryb dla pojedynczego gracza. Wyposażone w realistyczną grafikę, wiernie odwzorowuje klaustrofobiczne warunki stacji kosmicznej. Na szczególną uwagę zasługuje gra światła i cieni, wnosząca do fabuły element dreszczyku. Pomysł wydaje się strzałem w dziesiątkę, jednak z konkretną opinią, lepiej poczekać do oficjalnej premiery.

Observation (PS4, PC)- wymagania sprzętowe

Sprawdziliśmy minimalne i zalecane wymagania do gry na PC-towców


  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/8.1/10.

  • Procesor: Intel Core i3-3240 (2*3400) lub równoważny / AMD FX-4300 (4*3800) lub równoważny.

  • Karta graficzna: GeForce GT 640 (2048MB) / Radeon HD 7750 (1024 MB).

  • Pamięć RAM: 4 GB.

  • Miejsce na dysku: 12 GB.


  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/8.1/10.

  • Procesor: Intel Core i5-6600K (4*3500) lub równoważny / AMD Ryzen 3 2200G (4*3500) lub równoważny.

  • Karta graficzna: GeForce GTX 960 (4096 MB)/ Radeon RX 570 (8192 MB).

  • Pamięć RAM: 8 GB.

  • Wolne miejsce: 12 GB.

Zombie w Red Dead Online. O co chodzi?

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

GTA: San Andreas za darmo. Jak ściągnąć grę Rockstara?

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Football Manager 2020 w ekologicznym opakowaniu

Nowy gameplay Layers of Fear 2 pozwala mieć nadzieję, że druga odsłona przeboju Bloober Team także przypadnie do gustu graczom.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o