Oficjalna data premiery Apex Legends na Switcha. Pełny cross-play z innymi platformami

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 3.02.2021, 12:30 Aktualizacja: 3.02.2022, 12:30
Battle Royale od Respawn Entertainment zaliczył już udaną premierę na Steamie i konsolach nowej generacji, ale debiut na Switchu, zapowiedziany latem zeszłego roku, nieco się opóźnił. Apex Legends na konsoli Nintendo miała ukazać się wraz z końcem 2020 roku, ale zdecydowano się na przesunięcie tego terminu. Wiemy już, że gra ukaże się na przenośno-stacjonarnej konsoli Nintendo już na początku marca.
0 Udostępnień

Bangalore, Wraith i reszta legend wkrótce na Switchu

Wraz z ogłoszeniem daty premiery Apex Legends na Steamie, Respawn Entertainment było zmuszone opóźnić debiut swojego battle royale na Switcha. Nie podano wówczas dokładnej daty wydania, ale zapewniono, że nastąpi to na początku 2021 roku. Wygląda na to, że Respawn dotrzymał słowa, bo wczoraj dowiedzieliśmy się, kiedy ów gra pojawi się na konsoli Nintendo.

Według danych na stronie głównej gry będzie to 9 marca i zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Apex Legends zaoferuje pełny cross-play pomiędzy wszystkimi platformami (Steam, Origin, PS4, Xbox One oraz PS5 i Xbox Series X|S). Jako że 8. sezon wsparcia gry już trwa, Respawn postanowił wynagrodzić switchowcom opóźniony start:

[…] gracze na Switchu otrzymają 30 darmowych poziomów przepustki bojowej sezonu 8. Przez pierwsze dwa tygodnie po premierze gry na Switchu będziecie otrzymywać dwa razy więcej PD.

Warto wspomnieć, że przygotowaniem portu gry zajmuje się amerykańska firma Panic Button, która odpowiada m.in. za switchową wersję Doom Eternal (nasza recenzja portu), Forza Horizon 4 czy Warframe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments