Overwatch na Nintendo Switch. Coraz więcej dobrych gier!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 4.09.2019, 17:00 Aktualizacja: 4.09.2019, 17:00
Overwatch to kolejny tytuł, którego przeniesienie na Nintendo Switch obiecano na tę jesień. Gra Blizzarda ukaże się na japońskiej konsoli jeszcze w październiku i stanie wówczas do boju z Wiedźminem 3. Kolejne miesiące obfitują zresztą w fajne premiery dla posiadaczy Switcha.
overwatch na nintendo switch
5 Udostępnień

Overwatch dołącza do teamu Switch

Nintendo Switch przez dłuższy czas było jako konsola deprecjonowane ze względu na małą bazę gier i jeszcze mniejszą ofertę superhitów, jednak przez kilkanaście ostatnich miesięcy zmieniło się to diametralnie. Jeszcze tej jesieni do drużyny Switcha dołączy Wiedźmin 3, a dziś wieczorem zaprezentowane zostaną dokładniejsze informacje na temat portu popularnej strzelanki Overwatch na sprzęt do grania Nintendo.

Europejska data Overwatch na Nintendo Switch wyznaczona ma zostać na 18 października, tak więc pokryje się mniej więcej z naszym rodzimym Wiedźminem 3. Na całe szczęście gra Blizzarda należy do zupełnie innego gatunku – to strzelanka nastawiona na grę sieciową. Na japońskiej konsoli powinna sprawować się świetnie ze względu na swój rozrywkowo-wybuchowy charakter.

Nintendo stale rozbudowuje bazę gier

Nintendo Switch powoli zdobywa coraz lepszą pozycję na rynku sprzętu do gier – w samym lipcu tego roku odpowiadało za 50% rynku nowych sprzedanych konsol. Oznacza to, że pod względem popularności Nintendo Switch jeszcze w tym roku przegonić może sprzedaż Xbox One. Na japońską konsolę przenośną jeszcze tylko w ciągu kilku następnych miesięcy zagramy w:

  • 6 września – NBA 2K20
  • 20 września – The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  • 24 września – Dead by Daylight
  • 1 października – Baldurs Gate I & II: Enhanced Edition
  • 1 października – Planescape Torment & Icewind Dale: Enhanced Editions
  • 15 października – Wiedźmin 3
  • 29 października – Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King
  • 15 listopada – Pokemon Sword and Shield
  • 22 listopadaDoom Eternal (premiera przesunięta – najwcześniej zagramy w marcu!)

Wygląda więc na to, że posiadacze Nintendo Switch nie będą narzekali przez najbliższe miesiące na brak nowych gier, nawet jeżeli jakaś część z nich jest przenoszona na tę konsolę długo po premierze.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments