Petycja o ocalenie Assassin’s Creed. Graczom nie podobają się mikropłatności

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 9.03.2021, 13:14 Aktualizacja: 9.03.2022, 13:14
W sieci wystartowała petycja, której celem jest przekonanie Ubisoftu do usunięcia z serii Assassin's Creed systemu mikropłatności. Opcja dokupowania przedmiotów kosmetycznych za prawdziwe pieniądze dostępne była dotychczas w trzech częściach cyklu, ale to zeszłoroczna Valhalla miała przelać czarę goryczy i zmusić część graczy do podjęcia odpowiednich kroków.
0 Udostępnień

Głos Internetu

Gracze zdają się być sfrustrowani z powodu systemu mikropłatności w Assassin’s Creed Valhalla, co ostatecznie przerodziło się w petycję, której celem jest zwrócenie uwagi Ubisoftu, że takie rozwiązanie przynosi więcej szkody niż pożytku. Dla niezorientowanych – trzy ostatnie odsłony cyklu (Origins, Odyssey i Valhalla) mają sklep Heliksa, który umożliwia kupowanie przedmiotów kosmetycznych za prawdziwe pieniądze. Oczywiście, nie bezpośrednio, ponieważ w sklepie można wydawać tylko kredyty Heliksa, do kupna których wymagane jest posiadanie karty płatniczej.

W grudniu ubiegłego roku wspominałem o pakiecie pozwalającym na szybsze zdobywanie punktów doświadczenia, którego koszt to około 10-15 dolarów (w zależności od wybranej opcji). Gracze nie mieli jednak większego problemu z ów pakietem, a jedynym mankamentem okazało się to, że Ubisoft nie poinformował o wprowadzeniu takiej opcji przed premierą gry. Co się w takim razie zmieniło? Zdaniem Connora Maughana, autora petycji, w grze dla jednego gracza w ogóle nie powinno być mikropłatności, a nowe stroje, dodawane regularnie przez twórców Valhalli, nie powinny być sprzedawane wyłącznie za kredyty Heliksa.

Przegrana sprawa

Maughana jest świadom, że to tylko opcja i nikt nie zmusza użytkowników do kupowania skórek na broń czy innych tego typu elementów, jednak jego zdaniem sama obecność takiego systemu uprzykrza rozrywkę i sprawia, że jest ona mniej przyjemna. Autor odniósł się również do wspomnianych wcześniej pakietów wsparcia – jego zdaniem to oszustwo i w ogóle nie powinno ich być.

W końcowej części posta Maughana proponuje rozwiązanie problemu – całkowite usunięcie mikrotransakcji i danie możliwości samodzielnego zdobywanie pakietów z przedmiotami kosmetycznymi czy nowych strojów. Nie zabrakło również wzmianki o “wykrwawianiu serii” czy tym, że Ubisoft powinien wziąć odpowiedzialność za to, co zrobił z cyklem – zdaniem autora marka Assassin’s Creed może przez to wkrótce zniknąć.

Wszystko brzmi bardzo pięknie, ale mało prawdopodobne, że jedna z większych obecnie serii miałaby przestać istnieć, tylko dlatego, że twierdzi tak niecałe 1400 osób, które podpisało petycję (liczba w chwili pisania tekstu). Zgodnie z raportem Ubisoftu Valhalla to jedna z większych premier tej serii, a sama gra spotkała się z dobrym przyjęciem. Większym problemem okazały się wszechobecne błędy, które utrudniały rozgrywkę (wspominał o nich Dominik w swojej recenzji).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments