Plane Mechanic Simulator – kolejny polski bestseller w tym gatunku

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.02.2019, 9:43 Aktualizacja: 28.02.2020, 9:20
Polscy twórcy gier potrafią wykorzystać ogólnoświatowy boom na różnego rodzaju symulatory. Kolejną produkcją Movie Games, która osiągnęła po debiucie natychmiastowy sukces, jest Mechanic Plane Simulator. Gra umiejscowiona w czasach Bitwy o Anglię doskonale radzi sobie na liście bestsellerów Steam!
plane mechanic simulator
0 Udostępnień

Chwalebna historia polskich lotników

Choć opowieść ta nie jest rozpowszechniona na całym świecie tak szeroko, jak na to zasługuje, wszyscy znamy historię Bitwy o Anglię. Obrona przestrzeni powietrznej nad Wyspami Brytyjskimi była punktem zwrotnym II wojny światowej, a rola polskich lotników w odparciu ataku nazistów była nie do przecenienia. W rozpowszechnianiu wiedzy na temat podniebnych zmagań od czasu do czasu pomagają filmy (jak choćby wydane niemal jednocześnie w ubiegłym roku 303. Bitwa o Anglię oraz Dywizjon 303. Historia prawdziwa), ale prawdziwą robotę robią w tej materii gry.

plane mechanic simulator

Kolejnym tytułem umiejscowionym w czasie Bitwy o Anglię jest Plane Mechanic Simulator, symulator mechanika Royal Air Forces, czyli brytyjskich sił powietrznych. O fenomenie tego typu gier pisaliśmy już w kontekście najdziwniejszych symulatorów czy Farming Simulator 19 – wykonywanie świetnie odwzorowanych czynności związanych z nawet najbardziej prozaicznymi zawodami jest zwyczajnie ciekawe i wynagradzające.

W przypadku gry studia Movie Games chodzi o naprawianie legendarnych maszyn takich jak Supermarine Spitfire Mk.1, De Havilland Tiger Moth i De Havilland Mosquito. Do dyspozycji dostajemy ponad 800 elementów do naprawy i rozbiórki, a od naszej precyzji zależą losy bitew. Choć gry takie jak Battlefield V są może bardziej epickie i przebojowe, to Plane Mechanic Simulator pozwala wcielić się w niesłusznie niedocenianych bohaterów II wojny światowej!

Doskonały debiut Plane Mechanic Simulator

O doskonałej grywalności Plane Mechanic Simulator najlepiej świadczą wybory graczy. Zaraz po debiucie produkcja Movie Games znalazła się na piątym miejscu globalnej listy bestsellerów Steam. Sukces ten jest tym bardziej imponujący, że póki co gra dostępna jest w wersji early access. Oznacza to, iż do chwili pełnej premiery zostanie ulepszona.

plane mechanic simulator

Co odpowiada za sukces gry? – W obliczu ogromnego zainteresowania rynku gatunkiem symulatorów, Plane Mechanic Simulator świetnie wpisał się w oczekiwania społeczności fanów – ocenia Mateusz Wcześniak, Prezes i współtwórca Movie Games. – Wysoka jakość wykonania, precyzyjne odtworzenie prawdziwych samolotów, różnorodne mechaniki – wszystkie te czynniki sprawiły, że gracze zyskali rozrywkę na wiele godzin, a w konsekwencji docenili naszą produkcję, co potwierdzają wysokie oceny na platformie Steam, przychylne komentarze klientów i pochwały ze strony youtuberów i mediów – uzupełnia.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments