Atak hakerów na użytkowników PlayStation 4

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 15.10.2018, 10:19 Aktualizacja: 2.01.2020, 17:16
Użytkownicy serwisu Reddit zaalarmowali, że doszło na ataku hakerów na użytkowników konsoli PlayStation 4. Atak odbywa się przez wiadomości, które otrzymują użytkownicy. Konsola przestaje wtedy pracować, a jedynym sposobem na to, żeby sprzęt znów zaczął normalnie działać jest przywrócenie ustawień fabrycznych.
PS4 PRO
7 Udostępnień

Na czym polega atak?

O ataku jako pierwsi poinformowali użytkownicy serwisu Reddit. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymują wiadomości z dziwnymi znakami, które natychmiast uniemożliwiają pracę sprzętu. Nie jest to pierwszy atak tego typu, bo wcześniej niejednokrotnie ofiarami podobnych praktyk padali m.in. użytkownicy smartfonów.

Problemem zajął się już sam producent sprzętu, ale warto ostrzec znajomych przed otwieraniem wiadomości, które mogą być złośliwe. Tym bardziej, że nie wystarczy zresetować konsolę, żeby pozbyć się problemu.

Jak naprawić konsolę po ataku?

Żeby konsola znowu zaczęła pracować, trzeba przywrócić w niej ustawienia fabryczne. O wiele łatwiej jest po prostu zabezpieczyć się przed tą sytuacją, zmieniając ustawienia wiadomości na prywatne. W ten sposób pisać będą do nas mogli jedynie znajomi, co praktycznie niweluje szansę na zawirusowanie naszej konsoli.

Warto to zrobić tym bardziej, że wystarczy tylko otrzymać powiadomienie o przyjściu złośliwej wiadomości, żeby nasz sprzęt już przestał działać.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments