PlayStation Showcase już za nami. Znamy datę premiery i cenę PS5!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 17.09.2020, 12:00 Aktualizacja: 18.09.2021, 12:29
16 września o godzinie 22:00 czasu polskiego odbyła się specjalna konferencja PlayStation Showcase. Wydarzenie zgromadziło przed ekranami rzeszę użytkowników wyczekujących na nadejście konsoli nowej generacji. Czego się dowiedzieliśmy podczas eventu? Jakie gry zapowiedziano? Czy znamy już datę premiery oraz cenę za PlayStation 5?
playstation 5
0 Udostępnień

Premierowe gry oficjalnie zapowiedziane

Najważniejszą częścią PlayStation Showcase, wydarzenia, które rozpoczęło się 16 września o godzinie 22:00 czasu polskiego, była prezentacja materiału przybliżającego premierowe tytuły na konsolę od Sony. Zgodnie z zapowiedziami przygotowany film potrwał około czterdziestu minut. W gruncie rzeczy to niewiele czasu, ale udało się w jego trakcie zaserwować widzom sporą ilość istotnych informacji i przygotowany pokaz dotyczył aż jedenastu gier.

W najbliższym czasie na PlayStation 5 możemy się spodziewać Final Fantasy XVI, czyli najnowsza odsłona kultowej serii RPG. Co należy szczególnie podkreślić, zaprezentowany na wczorajszym wydarzeniu zwiastun nowej produkcji firmy Square Enix zapoznał widzów z gameplayem z wersji PC. Miał on charakter symulacji i emulowania tego, jak gra będzie wyglądać w wydaniu na PlayStation 5. Na ogłoszenie daty premiery Final Fantasy XVI należy jeszcze poczekać.

Jeszcze na początku czerwca pisaliśmy jedynie o plotkach dotyczących premiery Hogwarts Legacy. Dzisiaj już wiemy, że praca nad projektem dojdzie do skutku i gra prawdopodobnie ukaże się w 2021 roku. Podczas PlayStation Showcase pokazano również fragment kampanii z Call of Duty: Black Ops Cold War, czyli szóstej odsłony serii Black Ops oraz siedemnastej w całej serii Call of Duty. Premiera powinna się odbyć jeszcze pod koniec bieżącego roku. Dla fanów gatunku horroru natomiast w nowym (a łącznie drugim) trailerze zapowiedziano Resident Evil Village. Tytuł trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Nie zabrakło również poświęcenia uwagi zapowiadanego przez nas Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, a także Deathloop. Druga z gier będzie czasowym konsolowym tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 5, lecz w momencie premiery nie zabraknie możliwości zagrania w nią od razu również na PC. Ponadto podczas wczorajszego eventu wyświetlono zwiastun Devil May Cry 5, czyli odświeżoną wersję specjalną zeszłorocznej przygodowej gry akcji typu hack and slash. Dostępna będzie wyłącznie w wydaniu cyfrowym.

Innym czasowym tytułem ekskluzywnym Sony będzie Oddworld: Soulstorm, a na konsoli nowej generacji nie zabraknie także Demon’s Souls. To remake kultowej gry RPG akcji, wydany ponad dekadę temu na PlayStation 3. Ostatnią grą, której premierę zapowiedziano, była Fortnite, czyli internetowa gra wideo opracowana przez Epic Games – niebawem w wersji na PlayStation 5.

Kiedy odbędzie się premiera PlayStation 5 i ile zapłacimy za konsolę?

Oczywiście PlayStation Showcase nie byłoby tak znaczącym wydarzeniem, gdyby nie nadzieje związane z tym, że wreszcie poznamy termin premiery PlayStation 5 oraz konkretną ceną, jaką przyjdzie graczom zapłacić za konsolę nowej generacji. Przez ostatnie miesiące nie brakowało mnóstwa spekulacji, a zgodnie z ostatnimi koszt za sprzęt Sony nie powinien być większy od kwot, które za swoje urządzenia wyznaczył Microsoft. Przypomnijmy, że za Xbox Series X zapłacimy 2249 złotych (499 dolarów), koszt uboższej wersji natomiast, pozbawionej napędu i ze słabszym układem graficznym, czyli Xbox Series S, wynosi 1349 złotych (299 dolarów).

Potrzeby śledzących dzisiejsze wydarzenie zostały zaspokojone i możemy oficjalnie zakomunikować, że PlayStation 5 trafi do sprzedaży 12 listopada. Jest to termin premiery światowej. Na europejskim rynku konsola pojawi się siedem dni później, czyli 19 listopada. Za najnowsze technologiczne dokonanie japońskiego przedsiębiorstwa zapłacimy 499 euro, czyli w przeliczeniu na polską walutę ok. 2249 złotych. Wersja bez napędu natomiast kosztować będzie 399 euro, co dla rodzimych użytkowników oznacza ok. 1799 złotych.

Wiemy również, że do abonamentu PlayStation Plus na PS5 trafi zestaw hitów z PlayStation 4. Będzie on dostępny na starcie dla wszystkich korzystających z usługi.

Po tym, jak znane są już nam ceny zarówno nowego sprzętu od Microsoftu, jak i Sony, nie pozostaje nic innego, niż podjąć ostateczną decyzję: Xbox czy PS?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments