Pokemon GO: Giovanni Special Research w marcu 2020

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 29.02.2020, 21:26 Aktualizacja: 29.02.2020, 21:26
Walka z przywódcą Team GO Rocket trafiła na stałe do kalendarza graczy Pokemon GO. W trakcie Giovanni Special Research w marcu 2020 Professor Willow potrzebuje naszej pomocy w ocaleniu pokemona o nazwie Entei. Jak znaleźć liderów złowieszczej bandy oraz namierzyć ich bossa Giovanniego?
giovanni special research marzec 2020
4 Udostępnień

Z tego artykułu dowiesz się:

Giovanni Special Research w marcu 2020

Gracze Pokemon GO oczekujący na Community Day w marcu 2020 z pewnością nie znudzą się w oczekiwaniu na okazję do wyjścia z domu. Również w tym miesiącu nadarzy się bowiem okazja na schwytanie cienistej wersji legendarnego pokemona. W tym miesiącu będzie to Entei. Żeby go uzyskać, wykonać należy przewidziany na marzec 2020 Giovanni Special Research.

Na czym polegają comiesięczne researche? W ramach eventu związanego z Team GO Rocket musimy pokonać i odnaleźć trójkę liderów Team GO Rocket (do kręgu tego należą Arlo, Cliff oraz Sierra). Jak tego dokonać?

  • najpierw należy wykraftować Rocket Radar,
  • następnie namierzamy kryjówki z liderami Team GO Rocket,
  • pokonujemy ich i dostajemy szansę napotkania rzadkiego pokemona o typie Shadow,
  • ukończenie Special Researchu kończy się walką z bossem Teamu GO Rocket, Giovannim.

Jak znaleźć liderów Team GO Rocket?

Aby znaleźć liderów Team GO Rocket w celu wykonania Giovanni Special Research należy:

  1. Stworzyć Rocket Radar z tajemniczych komponentów (Mysterious Component), które zdobywamy poprzez pokonywanie pomagierów Team GO Rocket. Po stworzeniu pierwszego Rocket Radaru kolejne kupować możemy za pomocą PokéCoins w sklepie mikrotransakcyjnym w obrębie gry.
  2. Po stworzeniu Rocket Radaru wyposażamy w niego naszą postać, po czym klikamy przycisk pod kompasem. Dzięki temu wyświetlają nam się kryjówki liderów Team GO Rocket.
  3. Gdy odnajdziemy jednego z liderów wyzywamy go do walki tak samo jak czyniliśmy to wcześniej z pomagierami. W przypadku zwycięstwa tracimy nasz Rocket Radar i w celu znalezienia kolejnego lidera musimy stworzyć lub nabyć kolejny. Ponadto zyskujemy możliwość napotkania rzadkiego pokemona typu Shadow, którego zmienić możemy w Shiny. Jeśli zaś przegramy, Rocket Radar nie znika z naszego wyposażenia i możemy z niego korzystać tak długo, aż pokonamy któregoś lidera.

Kiedy Arlo, Cliff i Sierra będą pokonani, zająć możemy się tytułowym złoczyńcą z Giovanni Special Research.

W ten sposób szuka się zaś Giovanniego

Aby zmierzyć się z Giovannim, bossem Teamu GO Rocket, wykonać musimy aktualny Special Research (w marcu jest to The Shadowy Threat Grows), na który składa się pokonywanie pomagierów, walka z liderami oraz wykonywanie innych zadań. Jak tego dokonać?

  1. Za wykonywanie poszczególnych kroków aktualnego Special Researchu otrzymamy Super Rocket Radar.
  2. Pokazuje nam on zarówno kryjówkę prawdziwego Giovanniego, jak i pomagierów Team GO Rocket wcielających się w niego. Każdy z takich PokeStopów zbadać musimy na własną rękę.
  3. Po znalezieniu prawdziwego Giovanniego walczymy z nim, a pokonanie bossa kończy się spotkaniem z rzadkim i potężnym pokemonem typu Shadow.

Event stał się comiesięcznym questem Pokemon GO

Po listopadowym sukcesie eventu Pokemon GO z liderami Team GO Rocket (należało ich pokonać w pogoni za ukrywającym się przed głównymi bohaterami złoczyńcą Giovannim) okazało się, że Niantic Games poszło za ciosem i rozszerzyć swoją produkcję o comiesięczne wyzwania związane z groźnym antagonistą. To pokłosie niezwykle udanego questu Looming in the Shadows.

Jak dowiadujemy się ze strony z pytaniami do Niantic Games, trenerzy Pokemon podejmują wyzwania w ramach Giovanni Special Research raz w miesiącu. To kolejna świetna okazja na schwytanie istot z kategorii Legendary Shadow, które zawsze stanowią miły dodatek do kolekcji.

Grafika: Niantic Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments