Premiera Resident Evil 2 Remake już dziś!

Michał Małysa Gry Publikacja: 25.01.2019, 6:23 Aktualizacja: 25.02.2020, 5:56
Na premierę Resident Evil 2 Remake ostrzymy sobie zęby od dłuższego czasu. Dokładniej – od chwili pojawienia się wersji demo i udowodnienia, że wiernie oddany klimat gry sprzed dwudziestu lat iść może w parze z nowoczesną mechaniką rozgrywki. Raccoon City odwiedzimy już dziś, 25 stycznia 2019!
premiera Resident Evil 2 Remake
0 Udostępnień

Ta gra zapowiada się naprawdę nieźle

Z początku do zapowiedzi premiery Resident Evil 2 Remake można było podchodzić nieufnie. Mimo iż wydana w 1998 roku gra jest podstawą znanego nam dziś gatunku survival horror, przez ostatnie dwadzieścia lat świat gier poszedł do przodu. Obawy przed wskrzeszaniem tak starej gry były oczywiste i uzasadnione, jednak bardzo szybko ustąpiły. Co stało się powodem wciąż narastającego hype’u?

Bardzo solidną przyczyną mogła być wersja demonstracyjna gry. Z wrażeniami z demo mogliście zapoznać się na Zagrano niemal natychmiast po jego opublikowaniu, a przed kilkoma dniami donosiliśmy, że remake Resident Evil 2 w wersji demo pobrany został ponad dwa miliony razy! Po trzydziestu minutach w Raccoon City można było odnieść wrażenia wyłącznie pozytywne. Rozgrywka udanie łączyła stare z nowym, uwspółcześniając mechanikę gry przy jednoczesnym zadbaniu o oldschoolowy feeling.

Premiera Resident Evil 2 Remake już dziś

Czy dobre wrażenie, które pozostawiło po sobie demo, przeniesie się na całą rozgrywkę? Cóż, najwierniejsi fani serii przekonają się o tym z chwilą premiery Resident Evil 2 Remake. Innymi słowy – dziś. Produkcja Capcomu pojawi się na sklepowych półkach i w systemach cyfrowej dystrybucji w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Wbrew wcześniejszym obietnicom, swojej wersji nie dostaną niestety posiadacze konsol starszej generacji – Xbox 360 i PlayStation 3.

resident evil 2 remake

Nie mamy wątpliwości, że tytuł ten ma szansę stać się natychmiastowym bestsellerem. To w końcu kawał historii gier wideo przystosowany do potrzeb dzisiejszej publiczności. Twórcy nie poszli na łatwiznę i postanowili odświeżyć swoje dzieło w całości, oddając nam do dyspozycji pełnoprawny remake. Premiera nowej wersji Resident Evil 2 jest niewątpliwie doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie z jakiego powodu miliony graczy przylgnęły właśnie do tej serii. Nasze wrażenia z gry w pełną wersję opublikujemy już niedługo!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments