Premiera Sea of Solitude już dziś. To ważna gra!

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 5.07.2019, 16:00 Aktualizacja: 5.07.2020, 15:03
Do szeregu gier, które dzięki swojej fabule oraz mechanice dokładają się do zwiększania świadomości na temat zdrowia psychicznego, dołącza dziś pozycja z EA Originals. Premiera Sea of Solitude jest istotnym momentem w życiu jej autorki, która zmagała się z podobnymi problemami jak bohaterka produkcji.
premiera sea of solitude
4 Udostępnień

Temat zdrowia psychicznego w grach

O grach, których fabuła czy mechanika służyć ma nie tylko rozrywce, ale również budowaniu świadomości na temat zdrowia psychicznego, pisaliśmy już dziś w kontekście PARANOID, symulatora schizofrenii tworzonego przez bydgoskie Madmind Studio. O ile powątpiewamy nieco w intencje twórców kontrowersyjnego Agony czy reklamowanego nagimi zdjęciami z piekła Succubusa, tak jesteśmy również świadomi istnienia gier bezcennych dla budowania wspomnianej świadomości.

W tym kontekście przychodzi nam do głowy przede wszystkim recenzowane przez Ewelinę Hellblade: Senua’s Sacrifice. Nasza redaktora sposobem przedstawienia psychozy w grze Ninja Theory była jednocześnie zachwycona i… przerażona. – Cały czas słyszymy głosy, które nam albo podpowiadają, co należy teraz zrobić w walce, albo mówią, że nie damy rady, nie nadajemy się, zginiemy tutaj… Wrażenie jest tak intensywne, że nie dałam rady grać w słuchawkach – wyznała.

premiera sea of solitude

Kolejną produkcją takiego formatu stać ma się Sea of Solitude. Wydawana pod skrzydłami Electronic Arts niezależna gra może być wprawdzie elementem kampanii ocieplającej wizerunek EA, ale wyznania jej autorki dają nadzieję, że w stworzeniu tej gry chodziło o coś więcej niż tylko pieniądze czy chęć podpięcia się do modnego tematu.

Premiera Sea of Solitude już dziś. Czego się spodziewać?

W Sea of Solitude poznamy historię młodej Kay, której samotność uczyniła zeń we własnych oczach potwora. Cornelia Geppert, szefowa studia produkującego grę, traktuje ten projekt bardzo osobiście. –  To najbardziej osobista gra, jaką stworzyłam do tej pory. Pisanie jej rozpoczęłam w momencie, gdy czułam się najsamotniejsza w świecie, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym – powiedziała w wywiadzie dla portalu Venture Beat. – Musiałam wyrzucić to z siebie, gdyż rozrywało mnie od środka. Rezultatem zapisania pierwszych linijek jest to, co widzicie przed sobą – dodała.

Premiera Sea of Solitude zaplanowana została na 5 lipca 2019 roku. Gra ukazuje się w ramach projektu EA Originals, w którym Electronic Arts bierze pod swoje skrzydła niezależne produkcje i pozwala im rozkwitnąć oraz osiągnąć  sukces także w wymiarze komercyjnym. Tytuł niemieckiego Jo-Mei Games zagramy na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Źródło: Venture Beat. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments