PS Vita wciąż żyje. Nowy update uderza i w hakerów, i w graczy

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 24.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 24.07.2020, 11:32
Wydane w 2011 roku PS Vita doczekało się kolejnego update'u, który rozwiązuje jeden z problemów z bezpieczeństwem. Dzięki temu znacznie trudniej będzie złapać wirusa, chociaż garstka graczy narzeka na zmiany niesione przez aktualizację. Dla większości będą one jednak miały charakter wyłącznie kosmetyczny.
historia playstation - ps vita
0 Udostępnień

Kolejny update PS Vita

Mimo iż nie był to największy hit sprzedażowy w wybrukowanej sukcesami historii PlayStation, PS Vita wciąż ma swoich użytkowników. Z myślą o nich Sony wypuściło kolejny update oznaczony cyferką 3.71. Ma on walczyć z wadą bezpieczeństwa określaną mianem „Trinity”, która pozwalała użytkownikom grać na konsoli w instalowane samodzielnie gry.

Vita Firmware 3.71 Release from vitahacks

Update PS Vita uderza i w hakerów, i w graczy

Intencją Sony przy wypuszczeniu update’u PS Vita jest niedopuszczenie do sytuacji, w której wykorzystanie wady systemowej służy do instalowania plików przez samych użytkowników. Wraz z grami niepochodzącymi z oficjalnych źródeł do handheldów przypałętać mogą się bowiem wirusy.

Część graczy zauważa jednak, że hakerom nie zależy na włamywaniu się do tak archaicznego sprzętu. Z tego powodu nie chcą instalować nowego update’u i zostawić sobie opcję na instalowanie własnych gier. Zwracają przy tym uwagę, iż Sony tak naprawdę przestało się interesować posiadaczami PS Vita, ponieważ od czasu PS Plus na marzec 2019 nie dostają oni comiesięcznych darmowych gier.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments