PC jest teraz najbardziej zyskowną platformą Ubisoftu

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 19.07.2019, 12:00 Aktualizacja: 8.12.2021, 15:38
Ukazał się raport finansowy Ubisoftu za pierwszy kwartał roku fiskalnego i wygląda na to, że skupienie tego wydawcy na rynku PC się opłaciło. Ubisoft pobił swoje własne założenia zysków, a PC stał się najważniejszą platformą tego wydawcy.
rainbow six siege za darmo
9 Udostępnień

Czemu PC jest najbardziej zyskowną platformą Ubisoftu?

Stałe, dobre wyniki Rainbow Six Siege i Assasin’s Creed Odyssey były najważniejszymi czynnikami, które pozwoliły Ubisoftowi pobić swoje kwartalne założenia. Pierwszy kwartał fiskalny Ubisoftu trwa od kwietnia do czerwca. W tym czasie jedyną dużą premierą wydawcy było Anno 1800, które zostało wydane tylko na PC.

34 proc. zysków Ubisoftu pochodziło z PC. To przyrost o 10 proc. rok do roku. PlayStation 4 było na drugim miejscu z 31 proc., Xbox One miał 18 proc., gry mobilne 7 proc, Switch 5 proc., a inne 5 proc.

Powalające 93 proc. przychodów Ubisoftu pochodziło ze sprzedaży cyfrowej, choć można było tego oczekiwać, skoro nie została przez niego wydana żadna duża gra na konsole. Szczególnie imponująca była sprzedaż Division 2. Ubisoft twierdzi, że to najlepiej sprzedająca się gra w 2019 roku w całej branży.

Pomimo braku przyrostu liczby graczy w żadnej z gier Ubisoftu, ich zaangażowanie wzrosło, co oznacza większe zyski dla firmy. Prawdopodobnie Ubisoft nie zamierza zmienić pecetowego kierunku – szczególnie, że Uplay Plus ma zostać wydany już w tym roku, a rekordowe zyski na pewno przyciągnęły uwagę tej korporacji.

źródło: tłumaczenie za www.pcgamesn.com/ubisoft-pc-sales-2019

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments