Raising Kratos już dostępne. Tak powstawał God of War

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 11.05.2019, 16:00 Aktualizacja: 11.05.2020, 16:00
Niezliczone nagrody i nominacje do branżowych laurów, jednoznacznie pozytywne opinie krytyków oraz miłość graczy – tak w skrócie podsumować można nasz pierwszy rok z grą God of War. Nieco dłużej, bo niemal dwie godziny, potrwa dokument Raising Kratos, przedstawiający proces powstawania tytułu.
trailer god of war
7 Udostępnień

Raising Kratos – kulisy produkcji God of War

Pamiętacie prezentowany przez nas w kwietniu zwiastun Raising Kratos, dokumentu o God of War? Produkcja przeznaczona wyłącznie na konsole PlayStation 4 była jednym z największych hitów w historii gier, o czym najlepiej świadczą zdobyte przez ten tytuł nagrody. Laur Gry Roku dla God of War w plebiscycie Game Developers Choice Award oraz zwycięstwo produkcji w BAFTA 2019 to nie przelewki, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę niezwykle silną konkurencję z Red Dead Redemption 2 na czele. Dlatego też film przedstawiający powstawanie God of War od kuchni będzie olbrzymią gratką nie tylko dla fanów samej gry, ale również wszystkich zainteresowanych procesem tworzenia gier z segmentu AAA.

raising kratos dokument o god of war

Wyprodukowanie God of War zajęło Santa Monica Studio okrągłe pięć lat. Kolejne podejście do serii gier o niepowstrzymanym Kratosie było rewolucyjne nie tylko pod względem zmiany mitologicznego settingu z Grecji na Skandynawię. Exlusive na PS4 jeszcze przez długi czas stanowił będzie przykład tego, jak z powodzeniem wpleść w grę akcji podniosłą i epicką fabułę.

Dokument Raising Kratos obejrzycie na YouTube

Premiera dokumentu Raising Kratos ma miejsce nieco ponad rok od wyjścia tego niesamowitego tytułu. God of War ukazało się 20 kwietnia 2018 roku, a w maju 2019 opublikowany został na oficjalnym kanale Sony dwugodzinny film ujawniający kulisy powstania gry. – Zupełnie inne podejście do postaci Kratosa było ryzykownym ruchem ze strony Cory’ego Barloga, głównego reżysera w Santa Monica Studio, ale z perspektywy czasu widać, że w pełni się opłaciło – zapowiada dokument PlayStation Polska.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments