Raising Kratos – zwiastun dokumentu o God of War

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 21.04.2019, 9:42 Aktualizacja: 21.04.2020, 9:43
Nie ma najmniejszej wątpliwości, że God of War był jedną z najwspanialszych gier obecnej generacji konsol. Produkcja ta stanowiła kolejne potwierdzenie wyższości PlayStation 4 nad Xbox One pod względem tytułów exclusive. Dokument Raising Kratos ujawni kulisy pięciu lat powstawania God of War.
raising kratos dokument o god of war
11 Udostępnień

Sony zdecydowanie wygrało wyścig gier na wyłączność

Porównanie Xbox One oraz PlayStation 4 lepiej dla konsoli Microsoftu wypada chyba tylko pod względem mocy drzemiącej w sprzęcie. Cena, wyniki sprzedaży i w końcu gry na wyłączność – to wszystko przemawia za dołączeniem do ponad 90 milionów graczy, którzy od chwili premiery pod koniec 2015 roku zdecydowali się nabyć PS4. Szczególnie istotna wydaje się w tym przypadku przewaga pod względem produkcji exclusive.

W porównaniu do poprawnego Halo 5 (największa franczyza gier exclusive na konsole Microsoftu), nieco przykurzonego Gears of War czy stosunkowo niszowej Forzy, gry na wyłączność Sony prezentują się co najmniej imponująco. Wystarczy wymienić w tym miejscu produkcje z poprzedniego roku: Marvel’s Spider-Man czy Detroit: Become Human. Ukoronowaniem świetnej passy było przyznanie tytułu Gry Roku dla God of War w plebiscycie Game Developers Choice Award oraz zwycięstwo produkcji w BAFTA 2019.

Kulisy powstania tej ostatniej gry przybliży nam niedługo dokument Raising Kratos, którego zwiastun przedstawiony został właśnie przez Sony.

Raising Kratos – zwiastun ciekawego dokumentu o God of War

Dokument Raising Kratos, który w bliżej niesprecyzowanej przyszłości pojawi się na oficjalnym profilu YouTube japońskiej firmy, przedstawi kulisy pięciu lat pracy nad grą God of War. Tak długi okres obfitować musiał w wyzwania, a wgląd w działania Santa Monica Studio pozwoli zobaczyć, jak z problemami radzą sobie najlepsi specjaliści w swoim fachu.

Premiera God of War miała miejsce 20 kwietnia 2018 r. wyłącznie na PlayStation 4. Do 1 maja 2019 roku gra dostępna będzie w wiosennej wyprzedaży PS Store, z ceną obniżoną o ponad 40%.  Może perspektywa premiery dokumentu Raising Kratos zachęci ostatnich maruderów do nabycia hitu i zobaczenia produkcji, którą zachwycił się świat?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments