Returnal na PS5 ze zwiastunem fabularnym. Tajemnica, którą chce się odkryć

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 18.03.2021, 12:41 Aktualizacja: 18.03.2022, 12:41
Sony przygotowuje się do premiery jednej z pierwszych gier na wyłączność PlayStation 5. Returnal to nowy projekt fińskiego studia Housemarque, które wcześniej stworzyło popularnego Resoguna. Deweloperzy przygotowali kolejny zwiastun kosmicznego rougelite'a.
Returnal. Premiera gry exclusive tylko na PS5!
0 Udostępnień

Premiera już wkrótce

W sieci pojawił się kolejny zwiastun z Returnal, gry na wyłączność PlayStation 5, której premierę zaplanowano pod koniec kwietnia. Tym razem materiał skupia się na fabule produkcji fińskiego studia Housemarque, ale nie brakuje w nim elementów rozgrywki z obcymi i w większości przypadków wrogo nastawionymi formami życia.

Na trwającym dokładnie 2 minuty filmie zaprezentowano początek gry – astronautka Selena zalicza awaryjne lądowania na obcej planecie i próbuje dowiedzieć się więcej o miejscu, w którym się znalazła, by mieć jakiekolwiek szanse na przetrwanie. Podczas eksploracji planety natrafia ona na ciało innego astronauty, ale okazuje się, że tak naprawdę to jej szczątki – Selena utknęła w pętli czasu i w kółko powtarza tę samą sekwencję, której początkiem jest katastrofa statku.

Ciekawe rozwiązania

Co warte uwagi, w grze pojawi się system, dzięki któremu gracze będą mogli zobaczyć, w jaki sposób umarli inni śmiałkowie (wymagane połączenie z Internetem), a przy okazji zdobyć ich sprzęt czy odsłuchać nagrań głosowych, które pozwolą Selenie przypomnieć część informacji zapomnianych w wyniku śmierci. W taki sposób opowiadana będzie historia w Returnal, a na całej planecie porozsiewane zostaną lokacje z domem głównej bohaterki (tym ziemskim). Gra zmienia wtedy perspektywę, pozwalając śledzić akcję z perspektywy pierwszej osoby.

Premiera produkcji Finów miała nastąpić pod koniec marca bieżącego roku, ale ze względu na chęć dopracowania Returnal zdecydowano się na przesunięcie debiutu. Ostateczna data wydania to 30 kwietnia. Przypominamy, że Returnal pojawi się wyłącznie na PlayStation 5.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments