Sekiro: Shadows Die Twice

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę
sekiro

Sekiro: Shadows Die Twice

Akcji
FromSoftware
22 marca 2019
Activision Blizzard

Sekiro: Shadows Die Twice to gra akcji studia FromSoftware, która pozwoli nam poznać alternatywną rzeczywistość XV-wiecznej Japonii. Mamy tu do czynienia z mieszanką skradania się i walki. Stylistyką gra nawiązuje do cyklu Dark Souls. Nic dziwnego, skoro prace nad grą nadzorował legendarny już twórca Hidetaka Miyazaki.

Świat odmalowany w Sekiro w niezwykle plastyczny sposób łączy w sobie realia historyczne XV-wiecznej Japonii z dobrze wyważoną fantastyką. W czasie rozgrywki wcielamy się w tytułowego Sekiro, czyli “jednorękiego wilka”. Wojownik ten ma tylko dwa zadania. Po pierwsze musi uratować swojego pana, jedynego dziedzica antycznej linii krwi. Drugim, bardziej osobistym celem, jest zemsta bohatera na jego porywaczach, którzy odcięli mu rękę i zostawili na pewną śmierć. Tym razem szanse są jednak bardziej wyrównane. Nasza postać posiada magiczną protezę, która znacznie zwiększa jego siłę. Co ciekawe bohater nie może umrzeć. Odzyska śmiertelność dopiero, gdy uratuje swojego pana.

Sekiro to gra skradankowo-taktyczna. W czasie eksploracji świata musimy przechytrzyć wrogów, nieraz przemykając tuż pod ich nosem, aby następnie móc zaatakować z zaskoczenia. Emocjonujących walk i starć z bossami nie brakuje. W potyczkach przydaje się zarówno nadnaturalne ramię, jak i manipulacja śmiercią bohatera. Jak już wspomnieliśmy, nie może on umrzeć, choć liczba zmartwychwstań jest oczywiście ograniczona. Oba te elementy stwarzają okazję do szukania alternatywnych dróg w obcym dla Sekiro świecie oraz przechytrzenia nieprzyjaciół. W trakcie rozgrywki nasza postać oczywiście może się rozwijać. Jednak nie przez zdobywanie punktów doświadczenia, ale odblokowywanie nowych umiejętności w czasie walki lub poznawania świata gry.

Sekiro: Shadows Die Twice- wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 25 GB HDD
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza
  • Dysk twardy: 25 GB HDD
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit


Gry Ubisoftu na PS5 i Xbox Series X|S. Podano wydajność dla nadchodzących i obecnych tytułów

Oprócz wsparcia dla wysokich rozdzielczości i dużej liczby FPS-ów, Immortals Fenyx Rising skorzysta z nowej funkcji pada do PS5. Ma to zapewnić niesamowite wrażenia haptyczne podczas rozgrywki.

Życzenie Phila Spencera. Szef Xboksa chciałby więcej gier dla jednego gracza

Phil Spencer przyznaje, że wewnętrzne studia Microsoftu mają dużą swobodę w kwestii gier, nad jakimi mogą pracować. Nie ukrywa jednak, że w przyszłości chciałby zobaczyć więcej gier single-player od Microsoft Games Studios.

To się zaczyna już robić nudne. Cyberpunk 2077 po raz kolejny przesunięty

Niby przesunięcie nie jest duże, jednak i tak wzbudziło sporo pytań, zwłaszcza o crunch i wprowadzony jakiś czas temu 6-dniowy tydzień pracy. Szefostwo dalej jednak zapewnia, że gra jest ukończona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments