Six Days in Fallujah jednak polityczne. Wydawca strzelanki zmienia zdanie

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 9.03.2021, 10:18 Aktualizacja: 9.03.2022, 10:18
Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się o powrocie Six Days in Fallujah, strzelanki rozgrywającej się w trakcie wojny w Iraku, która przybliżyć miała II Bitwę o Fallujah. Okazało się, że wydawca gry nie jest zainteresowany kontekstem politycznym konfliktu, co spotkało się z dużą krytyką ze strony mediów. Teraz firma Victura zmieniła zdanie i zapowiada ukazanie problemu z obu perspektyw.
0 Udostępnień

Zmiana nastawienia

Powrót Six Days in Fallujah wzbudził niemałe poruszenie wśród branżowych mediów, ale znacznie większym echem odbiła się wypowiedź Petera Tamte. Szef wydającej strzelankę firmy w wywiadzie dla Polygonu podkreślił, że gra osadzona w trakcie wojny w Iraku nie przedstawi politycznego aspektu konfliktu. Co więcej, miała w dużej mierze skupiać się na ukazaniu amerykańskiego spojrzenia na starcia prowadzone w Fallujah – co stanowiłoby około 90% czasu rozgrywki. Reszta miała zostać poświęcona irackim cywilom i ich wspomnieniom.

Branżowe media oraz komentatorzy podchwycili temat i skrytykowali takie podejście, co najwidoczniej skłoniło wydawcę oraz twórców do zmiany postawy wobec Six Days in Fallujah. W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze firma Victura zapowiedziała nowe nastawienie i przedstawiła, w jaki dokładnie sposób gra ukaże polityczną stronę konfliktu.

Niełatwy temat wymaga odpowiedniego wprowadzenia

Z jednej strony widać zmiany na lepsze, choćby w sposobie komunikacji i nie unikania pewnych tematów, z drugiej dalej większa część “czasu antenowego” ma zostać oddana amerykańskim żołnierzom:

Historie w Six Days in Fallujah opowiadane są poprzez gameplay oraz materiały dokumentalne z udziałem żołnierzy i cywili. Każde z nich ma inne doświadczenia i opinie na temat wojny w Iraku. Do tej pory swoimi najtrudniejszymi momentami z życia podzieliło się 26 Irakijczyków oraz dziesiątki wojskowych i chcemy te wspomnienia przekazać dalej.

Niezmiennie natomiast poruszony pozostaje temat sekcji dokumentalnej – każda misja doczekać ma się odpowiedniego wprowadzenia ukazującego skutki działań wojennych i przyczyny, jakie doprowadziły do wybuchu Bitwy o Fallujah. Sama gra ma “zmuszać do interaktywnego rozwiązania prawdziwych militarnych oraz cywilnych zdarzeń z bitwy, oferując spojrzenie na wojnę, jakiego nie sposób doświadczyć w innych mediach”. Nie przedstawiono jednak, co dokładnie znajdzie się w tej sekcji dokumentalnej, a to ona odgrywać będzie dużą rolę w kwestii nakreślenia politycznego aspektu konfliktu.

Nie zdradzono na razie, kiedy dokładnie odbędzie się premiera Six Days in Fallujah. Gra jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży w wersjach na konsole i komputery osobiste.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments