Ski Legends [RECENZJA]. Podwórkowy Hermann Maier

Krzysztof Kapinos Recenzje gier Publikacja: 14.01.2020, 17:18 Aktualizacja: 15.01.2021, 15:50
Zapraszamy do lektury recenzji Ski Legends, czyli darmowej gierki mobile o narciarstwie alpejskim. Jeżeli kolejny rok z rzędu brakuje wam śniegu i macie nad łóżkiem plakaty z Hermannem Maierem, produkcja słowackiego studia Power Play zdecydowanie powinna przyciągnąć wasz wzrok. Co z miłośnikami gier sportowych oraz produkcji typu arcade?
ski legends recenzja
0 Udostępnień

 

Z braku śniegu wypróbuj Ski Legends

Na papierze mamy zimę, problemem jest jednak brak śniegu w realu. Od czego pasjonaci sportów zimowych mają jednak rozrywkę mobilną. Tytułów jest sporo, jednak na polskim rynku są to głównie różnego rodzaju wariacje na temat kultowych skoków narciarskich.

ski legends recenzja

My jednak postawimy na dyscyplinę nieco egzotyczną w naszym kraju i daleką jeśli chodzi o popularność od naszej koronnej dyscypliny zimowej. A mowa tu o narciarstwie alpejskim.

Darmowe narciarstwo na komórki

Ski Legends stworzone przez słowackie studio Power Play to darmowa gra sportowa, która pozwala graczowi włamać się do śnieżnego świata narciarstwa alpejskiego. Możemy odwiedzić liczne ośrodki zimowe, od łatwych po bardzo wymagające, i dowiedzieć się jak szybko i skutecznie pokonywać wszystkie przeszkody, które leżą na naszej drodze. Skały? Głęboki śnieg? Lód? Przeszkód jest sporo, a jednocześnie żadna z nich nie przeczy zasadzie realności.

Ski Legends w swoim założeniu jest sportową zręcznościówką. Nie mamy wprawdzie możliwości ścigać się z prawdziwymi alpejczykami i alpejkami, co nie wpływa zasadniczo na jakość rozgrywki. Żeby cieszyć się wszystkimi trasami musimy mozolnie ulepszać naszych zawodników i przechodzić kolejne coraz mocniej wyśrubowane czasowo trasy i rodzaje zawodów. Z czasem wprawdzie uczymy się specjalizacji czy to w zjazdach czy w zwykłym slalomie, ale żeby przejść wszystkie trasy trzeba być dobrym we wszystkim.

Ski Legends – gra zmienna i budżetowa, ale także mocno wciągająca

Gra jednak daje zawodnikowi również inną ścieżkę rozwoju, czyli możliwość zebrania nagród w tygodniowych zawodach czasowych z innymi zawodnikami. Poprzeczka tutaj jednak też szybko idzie do góry, gdyż czasy w jednym tygodniu gwarantujące pierwszą dwudziestkę w następnym mogą ledwo zagwarantować miejsce w setce najlepszych zawodników.

ski legends recenzja

W kwestii oprawy graficznej dostajemy klasyczną grę mobilną opartą raczej o dosyć niski budżet,. Na szczęście grywalność sporo rekompensuje. Jeśli szukacie arcade’owej sportowej rozrywki i chcecie wyjść poza schemat gier piłkarskich i koszykarskich, Ski Legends będzie dla was bardzo ciekawą opcją, gwarantującą godziny przyzwoitej rozrywki.

Grafika: materiały własne.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments