Sony ujawnia przybliżone daty wydania gier na PS5 oraz inne platformy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 12.01.2021, 13:55 Aktualizacja: 12.01.2021, 13:55
O ile zeszłoroczne targi CES nie były zbyt obfite pod względem informacji od Sony (firma pokazała wtedy tylko logo PS5), to w tym roku poznaliśmy kilka ciekawostek. Nie są one co prawda sprzętowe, jak sugeruje specyfika targów, ale dla graczy z pewnością ciekawe. Ujawniono przybliżone daty premier kilku produkcji zmierzających na PS5 oraz inne platformy.
0 Udostępnień

Drobna garść nowości

Choć targi CES to głównie gratka dla fanów nowych technologii, Sony regularnie przemyca na nich zapowiedzi związane z grami wideo. Dla przykładu, w zeszłym roku ujawniono na nich logo PlayStation 5, co, jak się łatwo domyślić, zostało wyśmiane przez Internet, zwłaszcza że Microsoft miesiąc wcześniej zaprezentował, jak będzie wyglądał Xbox Series X.

W tym roku dostaliśmy jednak naprawdę coś ciekawego, przy czym to coś nie jest zbyt duże, bo raptem wstępne daty premier kilku zapowiedzianych już gier. Większość z nich mogliśmy widzieć już na pokazach Sony (jak choćby Stray czy Project Athia), ale warto podkreślić, że wszystkie poniższe produkcje ukażą się również na innych platformach. Jakiś czas temu Sony podzieliło się także informacją dotyczącą wydań gier na wyłączność PS5 – mowa była wtedy o Horizon: Forbidden West czy nowej odsłonie Ratchet & Clank. Poniżej lista, którą ujawniono na CES 2021:

  • Kena: Bridge of Spirits (PC, PS4, PS5) – marzec 2021
  • Solar Ash (PC, PS4, PS5) – czerwiec 2021
  • Little Devil Inside (PC, PS4, PS5) – lipiec 2021
  • Stray (PC, PS4, PS5) – październik 2021
  • Ghostwire: Tokyo (PC, PS5) – październik 2021
  • Project Athia (PC, PS5) – styczeń 2022
  • Pragmata (PC, PS5, Xbox Series X/S) – 2023

Zdecydowanie najbardziej smuci przesunięcie Pragmaty, tajemniczej gry od Capcomu, która według pierwszych zapowiedzi miała ukazać się w 2022 roku. Warto również wspomnieć, że Ghostwire: Tokyo ukaże się najprawdopodobniej również na konsolach Microsoftu, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana (możliwe, że będzie to roczna wyłączność dla pecetów i PS5).

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments