Horizon Forbidden West i inne gry na PS5 ze wstępnymi datami premier

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 10.11.2020, 12:17 Aktualizacja: 10.11.2021, 12:17
Choć Sony ujawniło już kilka gier, które w przyszłości mają pojawić się na PlayStation 5, to nie poznaliśmy dotychczas ich przybliżonych dat premier. Zmieniło się to wraz z opublikowaną wczoraj reklamą PS5, na której zdradzono, kiedy można spodziewać się ukazania Horizon Forbidden West, Ratchet and Clank: Rift Apart, Gran Turismo 7 i Returnal.
0 Udostępnień

Nie wyciek, lecz reklama źródłem informacji

Premiera PlayStation 5 już za niecałe półtora tygodnia, a Sony przypomina o tym fakcie reklamą, która wczoraj pojawiła się na oficjalnym kanale YouTube japońskiej firmy. I normalnie pewnie byśmy o tym nie wspominali, jednak na jednominutowym filmiku widać przybliżone premiery dat kilku oczekiwanych tytułów na wyłączność konsol „Niebieskich”.

Na zdjęciu uobecnione są trzy tytuły, a zdecydowanie najciekawszym z nich (przepraszam wszystkich fanów Ratcheta i Clanka!) jest Horizon Forbidden West. Kontynuacja gry z początku 2017 roku została zapowiedziana na jednym z letnich pokazów Sony, jednak nie ujawniono wówczas daty premiery. Ze wspomnianego wcześniej materiału promocyjnego wynika, że produkcja ukaże się dopiero w drugiej połowie 2021 roku, czyli najpewniej przed świętami, choć Sony udowodniło już, że nie ma oporu przed wypuszczeniem swoich hitów latem (patrz tegoroczny, recenzowany przez nas Ghost of Tsushima).

Warto jednak zauważyć, że omawiana gra ukazałaby się aż rok po premierze PS5, a według pierwszych zapowiedzi, tytuł od Guerrilla Games ma otrzymać również wersję na PlayStation 4.

Z kolei Ratchet & Clank: Rift Apart, Gran Turismo 7 i Returnal planowo zadebiutują na PS5 w pierwszej połowie przyszłego roku, jednak tu również zabrakło konkretnej daty premiery. Oczywiście, to nie są jeszcze informacje potwierdzone przez deweloperów, a wszystkie te założenia są… no właśnie, założeniami Sony.

Warto także pamiętać, że po tym, co niedawno zrobił CD Projekt przy okazji kolejnego przesunięcia Cyberpunka 2077 na niecały miesiąc przed premierą (choć gra doczekała się już złotego statusu), pokazuje, że daty wydania gier to nie jest coś, do czego powinniśmy przywiązywać dużą wagę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments