Sony zwalnia pracowników. Jaki powód?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 10.10.2019, 11:30 Aktualizacja: 10.10.2020, 11:38
Według pracowników Sony powodem zwolnień z firmy w Stanach Zjednoczonych oraz Europie jest ogłoszenie oficjalnej daty premiery PlayStation 5. Restrukturyzacja Sony Interactive Entertainment ma na celu wyeliminowanie rozdrobnienia oraz tarć między gałęziami SIE na całym świecie.
umowa sony i microsoft
7 Udostępnień

Zwolnienia pracowników w europejskim oddziale Sony

Jak informuje portal VGC na podstawie doniesień „ludzi znających sytuację”, prezesi amerykańskiego PlayStation odwiedzili we wtorek siedzibę Sony Interactive Entertainment Europe (SIEE) w Londynie. Poinformowali tam o planowanej restrukturyzacji kilku wydziałów, w tym marketingu i PR. Pracownicy, którzy odczują skutki tej decyzji, zostaną umówieni na ponowne rozmowy o pracę z firmą.

Podobne zwolnienia z Sony w Stanach Zjednoczonych zakończyły się małym kwasem w mediach społecznościowych. Usunięty już tweet jednego z pracowników o zwolnienia obwinia ogłoszenie o premierze PlayStation 5. Na platformie tej pojawiają się również apele o zatrudnianie koordynatorów, menedżerów oraz projektantów.

Premiera PlayStation 5 winna zwolnieniom w Sony?

Oficjalny przekaz Sony mówi o próbach scentralizowania struktury SIE. Wcześniej regionalne odnogi PlayStation mogły działać autonomicznie, podpisywać kontrakty na tworzenie własnych gier oraz ustalać własne marketingowe budżety. Teraz ma się to zmienić, aby możliwe było budowanie jednolitego przekazu oraz bardziej skonkretyzowanej grupy odbiorców na całym świecie.

Mimo to wielu pracowników Sony wierzy, iż zwolnienia spowodowane są ogłoszeniem oficjalnej daty premiery PlayStation 5. Faktem jest jednak, że obecny prezes Sony Jim Ryan dąży do skoncentrowania jak największej władzy w swoich rękach. Skończyć ma to sytuację, w której europejscy pracownicy Sony nie są informowani o wywiadach udzielanych przez architektów PS5 na temat specyfikacji konsoli, a w oddziale Sony Interactive Entertainment America nie wiadomo jakie ogłoszenia pojawią się w prezentacjach State of Play, będących inicjatywą Sony Interactive Entertainment Europe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments