Stalker 2. Nowy materiał pokazuje szczegółowe uzębienia NPC-ów

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 26.03.2021, 22:52 Aktualizacja: 27.03.2022, 8:02
W sieci pojawił się kolejny materiał ze Stalkera 2, najnowszej gry ukraińskiego GSC Game World, w której ponownie powrócimy do radioaktywnej Zony. Na filmie zabrakło fragmentów rozgrywki, ale informacje dostarczone przez jednego z deweloperów zdradzają kilka ciekawych nowości. Skupiono się przede wszystkim na omówieniu broni i różnic w wyglądzie czy wyposażeniu pomiędzy członkami poszczególnych frakcji.
0 Udostępnień

Unikalny uśmiech każdej z postaci

Trwająca właśnie konferencja Xbox Indie Showcase przyniosła wiele zapowiedzi gier niezależnych, które już wkrótce pojawią się na konsolach Microsoftu czy też innych platformach. Okazuje się jednak, że główny punkt programu, nowy materiał ze Stalkera 2, wyciekł na kilka godzin przed rozpoczęciem konferencji. Nie wiadomo, czemu zdecydowano się na takich ruch, ale nie to jest w tej chwili istotne – trwający ponad 6 minut film dostarczył kilku ciekawych informacji o grze.

Niestety, nie był to materiał z rozgrywki czy pełnoprawny zwiastun, a jedynie dziennik deweloperski, w którym skupiono się na technologii, jaką wykorzysta Stalker 2. Największą furorę zrobił program, dzięki któremu twórcy mogą w łatwy sposób zmieniać uzębienie napotkanych przez Skifa (głównego bohatera) NPC-ów. Sprawi on, że każda z postaci będzie jeszcze bardziej unikalna, co ma poprawić ogólne wrażenia z rozgrywki i zmniejszyć ryzyko zbyt częstego powtarzania tych samych twarzy, z czym do dziś problem ma wiele rozbudowanych gier.

Otwartość na różnorodność

Stalker 2 ma być pod tym względem niezwykle dopracowaną produkcją, a twórcy chcą to podkreślać m.in. poprzez wyposażenie czy rodzaj uzbrojenia członków poszczególnych frakcji. W materiale zaprezentowano, jak będą wyglądać stalkerzy należący do Powinności i Wolności.

Kolejnym ważnym punktem omawianego filmu jest uzbrojenie – twórcy zapewniają, że gracze otrzymają szeroki wachlarz możliwości modyfikacji swoich pukawek, których w pełnej wersji ma być trzydzieści. Warto przy tym wspomnieć, że gra będzie wspierać fanowskie mody, więc ostateczna liczba różnych wariantów tego samego uzbrojenia może być znacznie większa.

Nie zdradzono, kiedy dokładnie Stalker 2 pojawi się na komputerach osobistych i Xboksach Series X|S, ale według nieoficjalnych informacji nastąpi to nie wcześniej niż w 2022 roku. Poniżej znajdziecie również pełne nagranie z dzisiejszego pokazu, w trakcie którego zaprezentowano około 100 gier niezależnych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments