Xbox Indie Showcase. Stalker 2 i 25 innych perełek na pokazie Microsoftu

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 19.03.2021, 9:56 Aktualizacja: 19.03.2022, 9:56
Wydawcy gier powoli rozpoczynają swoje tegoroczne prezentacje – niedawno mogliśmy obejrzeć zapowiedzi w ramach Square Enix Presents, a już w przyszłym tygodniu Microsoft pokaże 25 gier od niezależnych deweloperów. Wśród zaproszonych twórców znalazło się GSC Game World, które przedstawi kolejny zwiastun drugiego Stalkera.
0 Udostępnień

Microsoft nie ma zamiaru pozostawać w tyle

Pandemia koronawirusa wymusiła na deweloperach i wydawcach rozwinięcie własnych lub podłączenie się pod czyjeś prezentacje online, w ramach których prezentowanych jest od kilku do nawet kilkudziesięciu gier. Ostatnia prezentacja Square Enix przyniosła całkiem sporo ciekawych zapowiedzi, ale zdecydowanie głównym punktem programu było Life is Strange: True Colors, które pojawi się już 10 września.

Microsoft postanowił, że nie będzie gorszy i w ostatniej informacji prasowej ogłosił Xbox Indie Showcase, czyli pokaz poświęcony zapowiedziom mniejszych produkcji pochodzących od deweloperów niezależnych lub działających pod mniejszymi wydawcami (np. Devolver Digital). Wśród zaproszonych gości znaleźć można m.in. DrinkBox Studios (seria Guacamelee!), Curve Digital (wydawca gier indie, w tym Flame in the Flood), Dear Villagers (popularna seria Dead in…) czy wspomniane już Devolver Digital, czyli wydawca Loop Hero, Gris czy Carriona.

Nowe informacje o Stalkerze 2

Zdaje się jednak, że głównym punktem programu będzie nowy pokaz Stalkera 2, który co prawda z grą indie ma niewiele wspólnego (przynajmniej w klasycznym rozumieniu tego słowa; cokolwiek to znaczy), ale z pewnością jest dla Microsoftu ważną produkcją. Przypomnijmy, że to właśnie na pokazie Xbox Showcase po raz pierwszy została zaprezentowana nowa gra GSC Game World, a tuż przed końcem 2020 roku ukraiński deweloper pochwalił się zwiastunem na silniku Unreal Engine 4. Niedawno dowiedzieliśmy się natomiast, że Stalker 2 będzie wspierał fanowskie modyfikacje i zaoferuje wiele zakończeń.

Xbox Indie Showcase odbędzie się w piątek 26 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego na Twitchu.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments