Sukces Dauntless – otwarcie przyciągnęło 5 milionów graczy

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 27.05.2019, 16:23 Aktualizacja: 27.05.2020, 16:23
Dla fanów sieciowych RPG-ów, szczególnie tych z nastawieniem kooperacyjnym, ubiegłotygodniowa premiera Dauntless była sporym wydarzeniem. Kolejna sieciówka w modelu F2P chce podbić rynek nieźle spenetrowany przez płatne Monster Hunter World. 5 milionów graczy w pierwszym tygodniu to spory sukces!
dauntless
10 Udostępnień

W Dauntless zagramy za darmo już na PC, PS4 oraz Xbox One

Idąc za świetnymi wynikami sprzedaży hitu Capcomu, byli pracownicy tej i kilku innych firm (takich jak Blizzard czy BioWare) po założeniu studia Phoenix Labs postanowili wypuścić darmowy odpowiednik Monster Hunter World. W darmową grę sieciową Dauntless grać możemy od 21 maja. Rozgrywka, podobnie jak w bestsellerowym MHW, skupia się na kooperacyjnych polowaniach na olbrzymie stwory, w tym przypadku nazywane Behemothami.

Tytuł opiera się na dwóch filarach: zręcznościowej walce oraz klasycznej dla sieciowych RPG-ów mechanice rozwoju postaci. Wraz z wyjściem gry z fazy beta oraz wypuszczeniem jej na konsole rozpoczyna się Hunt Pass Season 5: Hidden Blades. Standardowo dla Dauntless udać będziemy mogli się na łowy darmowe oraz dostępne poprzez mikropłatności, a w trakcie sezonu pojawiały się będą kolejne globalne eventy, nowe zestawy uzbrojenia oraz dodatki kosmetyczne.

dauntless

Gracze narzekają póki co na brak wyraźnie zarysowanej warstwy fabularnej, jednak twórcy deklarują zmiany także pod tym kątem. Mają je w końcu dla kogo wprowadzać. Według szacunków Phoenix Labs przez pierwsze kilka dni po premierze w Dauntless zagrało 5 milionów graczy.

5 milionów graczy Dauntless w tygodniu otwarcia to spory sukces

Taką liczbę graczy Dauntless Phoenix Labs ogłosiło jeszcze w sobotę na Twitterze.

5 milionów graczy to spora liczba, więc nikogo nie powinny dziwić problemy z dostaniem się do rozgrywki. Według niezadowolonych klientów kolejki u wrót serwerów powodować miały nawet do trzech godzin oczekiwania na dostanie się do gry. Jak deklarują twórcy, udało im się zwiększyć pojemność serwerów oraz skrócić czas oczekiwania.

A wy mieliście już przyjemność wyruszyć na łowy? Jak wypada porównanie Dauntless ze wspomnianym Monster Hunter World czy Conan Exiles z kwietniowej oferty PS Plus?

Źródło: PlayStation Lifestyle. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments