Tag LGBTQ+ na Steamie w końcu pomoże wybrać gry

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 24.06.2019, 19:27 Aktualizacja: 24.06.2020, 19:27
Podobnie jak w przypadku wielu innych dziedzin kultury i rozrywki, osoby nieheteronormatywne mogą czuć się niedoreprezentowane także w grach wideo. Wybór odpowiednich produktów ułatwić może im tag LGBTQ+ na Steamie, dodany na prośbę jednego z deweloperów.
komiks life is strange
45 Udostępnień

W końcu! Tag LGBTQ+ na Steamie

Valve w końcu postanowiło pójść na rękę graczom, którym zależy na odnajdywaniu w dziełach kultury wątków związanych z postaciami nieheteronormatywnymi. Od teraz pomoże im na Steamie tag LGBTQ+, który w jednym miejscu zbiera wszystkie gry, dzięki którym osoby nie identyfikujące się z tradycyjnymi podziałami psychoseksualnymi znajdą swoją reprezentację.

tag lgbtq+ na steamie b

Jak wskazuje wiele komentarzy, dodanie tagu LGBTQ+ na Steam może być cenne również dla osób, które wszelkie udogodnienia dla osób utożsamiających się z ruchem LGBTQ+ uważają za działania ideologiczne i motywowane politycznie. Dzięki nowemu tagowi będą mogli omijać szerokim łukiem produkcje, których wspieranie byłoby dla nich z tego względu niekomfortowe.

Skąd tag LGBTQ+ na Steamie?

Tag LGBTQ+ na Steamie został dodany przez Valve na prośbę dewelopera o pseudonimie Yitz, który brak takiego oznaczenia zauważył podczas prac nad grą, w której dość naturalnie wyskoczył wątek biseksualizmu. Obecność tagu LGBTQ+ była dlań jednak oczywista.

Tagi takie jak ten są istotne, ponieważ mają wpływ na doświadczenie gracza oraz rekomendowanie mu konkretnych tytułów – powiedział w rozmowie z serwisem Kotaku. – Jako takie, tagi są czymś w rodzaju ekwiwalentu bycia widzianym. Jeżeli lubię gry oznaczone jako „horror psychologiczny”, Steam pokazywał mi będzie więcej horrorów psychologicznych. Jeżeli zaś chciałbym grać w więcej gier, które rzucają wyzwanie tradycyjnym rolom genderowym, do dziś Steam nie miał jak mi w tym pomóc – dodał.

To niejedyne pozytywne zmiany w obrębie platformy Valve. Przygotowywany jest w końcu nowy wygląd Steama oraz optymalizacja jego wtyczek społecznościowych. Czy ukłon w stronę środowisk LGBTQ+ oraz zmiany graficzne pozwolą jednak na pokonanie pełnego ekskluzywnych produkcji Epic Games Store oraz nadchodzącego Google Stadia?

Źródło: Kotaku. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments