Pad do PS4 tańszy niż oryginalny? Snakebyte Gamepad 4S daje radę

Patryk Stec Sprzęt Publikacja: 22.11.2019, 17:00 Aktualizacja: 25.11.2020, 12:29
Konsolowa bitwa między Microsoftem a Sony całkowicie została rozstrzygnięta wraz z powstaniem DualShock 4. Kontrolery były jedyną rzeczą, w której trudno było wybrać faworyta. Za jakość niestety przyszło nam sporo zapłacić. Tutaj na ratunek przychodzą tańsze pady do PS4 od innych producentów, np. Snakebyte.
tani pad do ps 4 snakebyte 4s
0 Udostępnień

Pad do PS4 tańszy o połowę

DualShock 4 w sklepach stacjonarnych to koszt od 200 zł do 250 zł. Nic dziwnego, że gracze chcący dokupić drugi kontroler szukają tanich padów do PS4 będących zamiennikami. Jednym z nich jest Snakebyte Gamepad 4S, który można znaleźć już o połowę taniej.

Jakiś czas temu było mi dane przetestować myszkę od niemieckiego producenta, która okazała się pozytywnym zaskoczeniem. Jak tym razem będzie z padem?

Zakumflowany pad

Kontroler dostałem w najciekawszej możliwej wersji kolorystycznej – camouflage. Na pierwszy rzut oka tani pad do PS4 prezentuje się bardzo ładnie. Zanim kurier zapukał do mych drzwi obawiałem się, że dostanę wcześniejszą wersję, w której na przyciskach zamiast doskonale znanych nam symboli znajdowały się napisy „trójkąt”, „kwadrat”, ale okazało się, że w nowszej wersji zostało to poprawione.

tani pad do ps 4 snakebyte 4s

Na opakowaniu kontrolera można znaleźć informację o aktualizacji kontrolera. Potrzebne oprogramowanie oraz instrukcję znajdziemy na stronie producenta. Szczerze mówiąc, ta aktualizacja była nawet niezbędna, gdyż pad po niej działał wyraźnie lepiej.

Jak tani pad do PlayStation 4 leży w dłoni?

Pierwszy kontakt z padem był zaskakujący, bo okazało się, że jest on wyraźnie cięższy od DualShocka 4. Jednak nie przeszkadzało mi to w trakcie gry, dłonie przez to nie męczyły się szybciej. Nie odczułem żadnej zmiany – była to po prostu kolejna rzecz, do której musiałem się przyzwyczaić. Trzymając w ręku tani pad do PS4 od Snakebyte czułem się trochę jak kiedyś, gdy byłem użytkownikiem Xbox 360. Pad jest trochę większy i profilem oraz wygodą przypomina ten od Microsoftu. Oczywiście jest to spory atut.

tani pad do ps 4 snakebyte 4s

Gamepad 4S wykonany jest w całości z plastiku. Gałki analogowe na pierwszy rzut oka wyglądają mniej solidnie niż w przypadku pada do PS4 od Sony, ale w trakcie gry też nie ma to większego znaczenia. Analogi nie wyślizgują się z kciuków, a wypustki na nich powodowały, że czułem się pewnie.

Wady tańszego pada do PS4

Kontroler od Snakebyte, oczywiście jak każdy sprzęt, ma również swoje wady. Przyciski L2 i R2 są lekko „sztywne”, ale być może jest to kwestia wyrobienia. Oprócz tego tani pad do PS4 nie ma wejścia na słuchawki, a pasek świetlny jest tylko atrapą – nie świeci się. 4S podłączamy do konsoli tylko za pomocą trzymetrowego kabla. Jednak nie jest to wielkim problemem, gdyż kabel jest wystarczająco długi, aby komfortowo grać i odpada nam problem ładowania. 

tani pad do ps 4 snakebyte 4s

Trzeba powiedzieć szczerze, że Snakebyte Gamepad 4S ma wszystko, czego potrzebujemy do gry. Brakuje świetlnych bajerów z oryginalnego i droższego pada do PS4, ale w tej cenie jest to do przełknięcia. Kontroler pasuje do małych i dużych dłoni, więc nikt nie powinien narzekać na wygodę użytkowania. A co bardzo ważne – jest o połowę tańszy od DualShock 4.

W tej cenie nie ma co się zastanawiać, bo Snakebyte Gamepad 4S jest doskonałym zamiennikiem dla kontrolera od Sony. Tani pad do PS4 również daje radę!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments