Temat Dying Light 2 powraca. Nowe informacje o grze już niebawem

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 15.03.2021, 11:07 Aktualizacja: 15.03.2022, 11:07
Po dużym ciosie, jakim okazał się reportaż redaktora naczelnego serwisu The Gamer, w którym opisano fatalne warunki pracy w Techlandzie, wrocławskie studio zdaje się powracać do świata do żywych. Po ponad roku od przełożenia gry i ostatnich oficjalnych informacji na temat Dying Light 2, Techland ma dla nas nowe informacje, którymi podzieli się już w tym tygodniu. Przy okazji studio przyznało, że Dying Light 2 został zapowiedziany zbyt wcześnie.
dying light 2 gra
0 Udostępnień

Nowy pokaz już za kilka dni

Po informacjach o odejściu kolejnych kluczowych pracowników, reportażu opublikowanym na łamach The Gamera, w którym poruszono temat nieprofesjonalnej postawy kadry kierowniczej Techlandu, czy chaosu produkcyjnego podczas prac nad Dying Light 2, renoma wrocławskiego studia mocno ucierpiała. Temat wewnętrznych problemów Techlandu poruszył również Mateusz Witczak w minionym roku, jednak wtedy przedstawiciele studia mogli jedynie zaprzeczyć informacjom dziennikarza, co rzecz jasna nie uspokoiło nastrojów wokół twórców akcyjniaków z zombie w roli głównej.

Tym razem studio postanowiło poprzeć oświadczenia prezesa Marchewki czymś bardziej namacalnym i już w najbliższą środę (17 marca) mamy otrzymać aktualizację dotyczącą procesu produkcji Dying Light 2. Nie wiadomo, czy będzie to zwiastun, materiał z rozgrywki lub może obszerne wyjaśnienie, mające uzasadnić ponad roczną przerwę w komunikacji z graczami. Na Discordzie potwierdzono natomiast, że na pokazie z pewnością nie usłyszmy nic o dacie premiery (via DSO Gaming). Niestety, Techland nie zdecydował się na podanie godziny, dlatego jeśli przed wypuszczeniem informacji pojawią się dokładne dane na temat prezentacji, wpis zostanie zaktualizowany.

Dying Light 2 zapowiedziany zbyt wcześnie

Oprócz lakonicznego komunikatu twitterowe konto Techlandu zdecydowało się odpowiedzieć na kilka komentarzy graczy. Jeden z nich dotyczyły piekła produkcyjnego Dying Light 2, o którym pisał zarówno The Gamer, jak i PolskiGamdev. Studio zapewniło, że gra dalej jest rozwijana i zwyczajnie została zapowiedziana zbyt wcześnie, sama odpowiedź Techlandu zaś była utrzymana w luźniejszym, mniej profesjonalnym tonie niż pierwotne ogłoszenie.

Miejmy nadzieję, że środowe “coś” będzie uzasadnieniem tych słów i gra faktycznie znajduje się w lepszym stanie, niż sugerują to nieoficjalne informacje zza kulis.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments