The Last of Us 2 nie jest grą dla seksistów i homofobów

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 6.05.2020, 10:06 Aktualizacja: 6.05.2020, 10:06
Silna dziewczynka, która wyrosła na niezależną kobietę - to naturalny kierunek rozwoju dla bohaterki takiej jak znana z The Last of Us Ellie. Okazuje się jednak, że brak wyeksponowanych sfer erogennych oraz homoseksualna orientacja protagonistki jest dla wielu graczy powodem do krytyki. Twórca gry ma prostą wiadomość dla wszystkich, którzy zarzucają głównej bohaterce "mało kobiecy wygląd" czy "propagandę LGBT".
the last of us 2
142 Udostępnień

Jesteś homofobem lub seksistą? Nie graj w The Last of Us 2

Ostatnie wycieki dotyczące fabuły nowej gry Naughty Dog spotkały się z mieszanym odbiorem. Chociaż kilka dni po nich gra zaczęła okupować szczyty list bestsellerów w kilku krajach (mimo iż premiera The Last of Us 2 zapowiedziana jest dopiero na drugą połowę czerwca), z nieprzychylnymi komentarzami spotkała się fabuła skupiona na silnej i niezależnej kobiecie, która jako życiową partnerkę wybiera osobę tej samej płci. Obie bohaterki niekoniecznie wpisują się ponadto w wizerunek kobiet utrwalany przez lata w grach wideo, skupiony przede wszystkim na podkreślaniu sfer erogennych.

W szeregu Instastories zamieszczanych przez Neila Druckmana znalazł się apel, który w jasny sposób podkreśla nastawienie twórców gry do komentarzy pełnych seksizmu i homofobii. – W tym momencie mam prośbę do naszych fanów. Jeśli ktokolwiek z was w jakikolwiek sposób nienawidzi homoseksualistów, ludzi o innym kolorze skóry lub kobiet, niech zrobi nam przysługę – i wypierdala. Nie przychodź na nasze koncerty i nie kupuj naszych nagrań – zacytował Kurta Cobaina wiceprezes studia Naughty Dog.

the last of us 2 nie dla seksistow i homofobow

Jeżeli jesteś spoko – zagrasz już w czerwcu!

Gracze, którzy nie mają problemów z homoseksualnymi bohaterkami i bohaterami gier, a także nie zbojkotują produkcji studia Naughty Dog ze względu na „mało kobiecy” wygląd Ellie (to kolejny z zarzutów podnoszonych przez krytyków kierunku, jaki obrali twórcy gry w kwestii obrazowania protagonistek), mogli sięgnąć po grę już w czerwcu 2020 roku. Data premiery The Last of Us 2 była już kilkukrotnie przesuwana, ale tym razem Sony dopilnowało, żeby kolejne opóźnienia nie miały miejsca.

To jedna z tych produkcji, w których mechanika rozgrywki w żaden sposób nie jest wysuwana w zapowiedziach na pierwszy plan. Gracze oczekujący na drugą część TLoU liczą przede wszystkim na mnogość rozdzierających serce scen. Po przejściu pierwszej odsłony The Last of Us płakał nawet Quebonafide, a gra uznawana jest powszechnie za majstersztyk klimatyczny i narracyjny.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments